♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: At Any Price / Ailem İçin

Venedik, Toronto derken geçtiğimiz yıl dört festivalde gösterim şansı bularak adını duyuran dram “At Any Price”dan ilk uzun fragman yayınlandı.

Festival takipçilerinin adını bildiği ödüllü yönetmen Ramin Bahrani’nin yeni filmi, çiftçi babanın iş dünyasındaki rekabetiyle nascar yarışçısı olmak isteyen oğlunun öykülerini beyazperdeye taşıyor. Hallie Elizabeth Newton’un da katkı verdiği senaryo yine Bahrani’nin eseri... 1998’de kısa filmiyle kariyerine başlayan Bahrani, kısa sürede bağımsız festivallerin gediklisi olmuş, her filmiyle ödüle uzanmıştı... Özellikle 2005 yapımı “Man Push Cart” yönetmenin kariyer zirvesi olarak anılırken, sonraki filmlerinde de çıtayı hep korumuş bir isim. İstanbul Film Festivali’nde gösterilen 2008 yapımı “Goodbye Solo”, yönetmenin ülkemizde en çok bilinen filmi hiç kuşkusuz... Son filmi “At Any Price” ile dolaştığı dört festivalden övgülerle ayrılmasına da şaşırmıyoruz doğal olarak... Kadro konusunda ise seçimlerin yanlışlığı görünüyor... Zac Efron, Dennis Quaid, Kim Dickens ve Heather Graham’dan oluşan kadronun yıldızı hayatının performansını vermiş denilen Quaid olurken, Efron seçimi filme dair umutları tüketmekle kalmıyor, ciddiye alınmasını da engelliyor denebilir... Zira filmin bunca övgüye rağmen, sınırlı salonda vizyona girecek olması biraz da bu seçimle alakalı bence... Efron yerine başka bir oyuncu olsa, herşey daha farklı olabilirdi... 

Modern tarımın rekabetçi dünyasını anlatan filmde, hırs küpü Henry Whipple (Dennis Quaid), isyankar oğlu Dean'in (Zac Efron) ona yardın ederek aile çiftliğini büyütmesini istemektedir. Fakat Dean'in hayali bir otomobil yarışcısı olmaktır. Ama beklenmedik bir soruşturma, baba oğlu tüm ailenin geleceğini tehdit eden bir olayın içine sokar.

Bol bol övgü cümleleriyle kesilse de, fragmanda iş var... Festival izleyicisinin dişine göre olduğu da belli... Yine de büyük umutlar vaadetmiyor... 26 Nisan’da Amerika’da gösterime girecek filmin, hemen peşinden ev sinemasına düşeceği de aşikar... Festivallerde görürsekte şaşırmayız...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template