♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: To The Wonder / Aşkın İzleri

Terrence Malick’in yeni filmi “To The Wonder”dan ilk fragman yayınlandı.

Uzun aralarla film çekmesine alıştığımız yönetmenin son yıllardaki çalışkanlığının eseri romantik drama olarak tanımlanıyor. 

"Her seçiş, bir vazgeçiştir" sloganıyla gelen resmi sinopsis, konuyu şöyle özetliyor...
Amerikalı Neil, Paris’te tanıştığı güzel ve hayat dolu Marina ile tutkulu bir aşk yaşamaya başlar. Marina, aşkı için yıllarca tek başına ayakta kalarak kurmaya çalıştığı hayatı geride bırakır ve Neil ile birlikte yeni bir hayat kurmak üzere Amerika’ya yerleşir. Fakat bir süre sonra Paris’teki büyük aşkları artık uzak bir anı gibi gözükmeye başlar. Bu sırada Neil, çocukluk aşkı olan Jane ile karşılaşır. Neil, bu ikilem arasında kaldıktan sonra bencilce Marina’yı yüz üstü bırakır. Aşk, bağlılık, ihanet, fedakarlık gibi kavramları yeniden sorgularken giderek yalnızlaşan Marina da inanç hakkında şüpheleri olan Rahip Quintana ile görüşerek hayatındaki soru işaretlerini çözmeye çalışacaktır. Hem Marina hem de Quintana zaman içerisinde aşkın ve sevginin ömrünü sorgulayacak ve sevginin başka bir formda var olup olamayacağını düşünecektir. Terrence Malick’in 1998’de hayatını kaybeden eski karısına adadığı film, erkekten ziyade kadının iç dünyasına yaklaşarak yitirilmiş bir aşk, duyguların iniş çıkışlı doğası ve hatıralar üzerine görsel bir şölen yaratıyor. Filmin görüntü yönetmenliğinde ise Malick’in 3 filmdir birlikte harikalar yarattığı Emmanuel Lubezki bulunuyor.

Ben Affleck, Olga Kurylenko, Rachel McAdams ve Javier Bardem’in başrollerini paylaştığı film, Marina ve Neil’in geldikleri Oklahama’da dostlarıyla yaşadıklarına odaklanıyor. Marina’nın peder ve bir dostuyla tanışırken, Neil de çocukluk arkadaşıyla yeniden bağ kurmaya çalışıyor. Malick’in yazdığı senaryo geçen yaz çekilmiş, bir adamın iki kadınla yaşadığı romantik ilişkilerine odaklanması Venedik Film Festivali’nde pekte iyi eleştiriler alamamıştı. Son kurguda üç oyuncunun sahnelerinin çöpe atılmasıyla da konuşulan film, atılan sahnelerle öykünün derinleşebildiği kuşkusunu yaratmıştı. 8 Mart’ta vizyona girecek “To The Wonder”, her ne olursa olsun Malick ziyafeti sunuyor yine... Fragmanın “The Tree of Life”a benzerliği gözden kaçmıyor. Yönetmen bu kez dağınık öykü anlatmış olabilir ama görüntü estetiği ve sinema dili konusunda şüphemiz yok... El mahkum, merakla bekliyoruz...

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template