♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: The Mortal Instruments City of Bones / Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri

Sinemadaki seri film yaratma hevesi bitmiyor. Yeni fantastik seri denemesi “The Mortal Instruments”ten ilk fragman görücüye çıktı.

Cassandra Clare’in uzun soluklu roman serisinden yapılan ilk uyarlama, tutarsa devamını getirmek için heyecanla bekliyor. “Pretty Little Liars” ile adını iyice duyuran I. Marlene King ve Jessica Postigo’nun uyarladıkları senaryoyu çeken isim Harald Zwart... Filmografisi gençlik komedileriyle dolu Zwart, son olarak Karate Kid’in yeniden çevrimini yönetmişti. Filme dair beklentileri düşürebilecek bir detay olarak, kendilerini kanıtlamamış yönetmen ve senaristlerin pekte doğru seçim olmadığını, biraz hafif kaldıklarını söylemek mümkün... Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Jared Harris, Lena Headey, Jonathan Rhys Meyers, Kevin Durand ve Aidan Turner’dan kurulu kadroya ise herhangi bir itirazım yok... Hoş, bana kalsa Lily Collins’e itirazım var... Bu kalın kaşlı kızımız üzerine fazla gidilse de, pek star ışığı taşımıyor, oyunculuk desek yaşıtlarından farklı değil, güzellik desek pek itici ama bir yürü ya kulum halleri var işte, şanslı hatun...

Günümüz New York’undayız... Gayet sıradan bir kız olan Clary’nin kim olduğunu keşfetmesiyle macera başlar. Dünyamızı şeytanlardan koruyan yarı melek savaşçıların topluluğu gölge avcılarının torunudur... Annesinin kaybolmasıyla bir grup gölge avcısına katılır ve ölümcül yaratıklarla dolu Aşağıdünya adlı başka bir New York’ta bambaşka bir maceraya girişir... Benzer serilerden pek farklı olmayan konusuyla çok orjinal bir seri olmadığını söylesekte, dünyada çok ilgi görmüş ve satmış bir fenomen var karşımızda. Harry Potter ve Alacakaranlık serilerinden sonra iyice ayyuka çıkan yeni seri yaratma denemelerinden başarılı olabilen, ikinci filmi görebilen pek çıkmamıştı. Fragman sonrasında da durum pek değişmiyor, tonla benzeri olan fantastik bir girişim gibi görünüyor... Elbette iki dakikalık fragmandan net fikir sahibi olmak zor ama, ne konusu ne de fragmanı heyecan vermiyor... 23 Ağustos’ta vizyona girerek yaz bombası olmayı deneyecek film, yeterince ilgi görürse seri halinde devam ederek yeni fenomen olmaya şimdiden özeniyor... Bizdeyse 30 Ağustos'ta vizyonda olacak...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template