♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Enis Batur Denemeleriyle Kırmızı Kedi’de

Şiirden denemeye, sanat yazılarından deneysel yazılara kadar çeşitli alanlarda ürün veren, Türk edebiyatının usta kalemi Enis Batur, özyaşamöyküsel öğeler içeren deneme kitabı Rakım Sıfır ile Kırmızı Kedi Yayınevi’nde.

Rakım Sıfır, müzikten resme, yazıdan yazarlara, sinemadan değişik kentlere kadar farklı konularda Enis Batur’un gözlemlerini ve düşüncelerini içeren özgün bir kitap. 

"Kişi kendisinden ayrılmayı, çekilip alınmayı isteyeceği eşiği aşmayagörsün, sığınacağı burç kalmaz hayatında. Aklımı ve ruhumu başkalarına teslim edecek raddeye dayanmak korkularımın başında gelir; elverişli, kırılgan bir bünyem olduğunu düşündüğümden değil, zaman zaman eşiğe yaklaşma olasılığını besleyen iç kalkışımlarım yüzünden, dengeyi yitirmek, sallanışımı denetleyememek kaygısı benliğimi kaplar, her korkak gibi başımı sokacak yer ararım. Yazı benim sığınağım cümlesini benimsemeyecek, abartılı bulacak, uğraşımı böyle tanımlamayı yakışıksız sayacak olanlara bir sözüm yok, nasıl olsun; genellemeye gitmiyorum, yazma ediminin özünü burada gördüğümü söylemiyorum, kırk yıllık masa yaşantımı benim algılayış biçimim bu, hem yanılıyor olsam ne değişir: Hepimizde yanlışlarla doğruların bir ortalaması kazılı."

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template