♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Tarantino, Kadın Başrolünü Nihayet Buldu

Quentin Tarantino westerni Django Unchained’den kadro haberleri gelmeye devam ediyor. Projenin açıklamasının ardından neredeyse hergün gelen kadro haberlerinin sonuncusu artık kadın başrolün teslimi olduğuna göre, nihayet kadro tamamlandı diyebilirmiyiz halen emin değiliz ama resmen açıklanan Kerry Washington’un başrölü kaptığı…

Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Samuel L. Jackson, Kurt Russell ve Jamie Foxx’un ardından kadroya katılan Washington, köle Django’nun eşi rolünde karşımıza çıkacak.

Washington’un ismi uzun süredir dedikodu olarak ortalıkta dolaşıyor ama yedekte tutuluyordu. Tarantino bir dizi oyuncu seçmesi yaparak yeni keşif peşinde koşuyordu. Rol için yeni yetenek keşfedemeyince daha fazla beklenmeyerek Washington’un kadroya katıldığı resmen duyuruldu.

1977 doğumlu Washington, 1994’te dizilerle başladığı kariyerinde böylece büyük bir sıçrama yapma şansı yakalamış oldu. 2001 yapımı “Save The Last Dance” ile kendini farkettiren oyuncu, 2004’de “Ray” ile ödül avcılığına da başlamıştı. Kariyerinin şimdilik zirvesine ise “The Last King Of Scotland” ile çıktı ve ödül koleksiyonunu genişletti. Geçtiğimiz yılı “Night Catches Us” ve iki rolde olduğu “For Colored Girls” ile başarıyla geçiren Washington, bir Tarantino filminde başrol kaparak bir aşama daha kaydetmiş görünüyor.

Django Unchained’in 25 Aralık 2012’de vizyona girmesi planlanırken, çekimlerin başlamasına da az bir süre kaldığını hatırlatalım…

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template