♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Akira Uyarlaması Bu Kez Olacak Gibi


Sayısız filme esin kaynağı olan, Japon Animesi dendiğinde saygı duruşunda bulunulan kült film Akira’nın sinema uyarlamasında ilk kez tünelin sonundaki ışık görünüyor gibi.

Yeniden uyarlama projesinde sürekli yaşanan değişimlerle bir türlü ilerleme kaydedemeyen Warner Bros, ilk kez çekimler için start vermeye yaklaştı.

Jaume Colet-Serra’nın yöneteceği filmin başrol adayları ise Garrett Hedlund, Michael Fassbender, Chris Pine, Justin Timberlake ve Joaquin Phoenix… Keanu Reeves’in çekilmesiyle yeniden aranan başrolün sahibi olmaya en yakın isim Hedlund gibi gözüküyor.

Harry Potter ve Örümcek Adam’ın senaristi Steve Kloves’un yazdığı yeni senaryo Manhatta geçiyor. Tetsuo için de önemli isimlerin fısıldandığı Akira’nın işler yolunda giderse 2012’nin ilk üç ayı içinde çekimlere başlaması bekleniyor.

Katsuhiro Ôtomo'nun yarattığı kült bilim kurgu, 2019 yılının yeni Tokyo’sunda motorsiklet çetesi üyesi Kaneda’nın arkadaşı Tetsuo’yu durdurmasını anlatıyor. Hükümetin gizli bir deneyde denek olarak kullandığı Tetsuo ile Kaneda’nın mücadelesini kimin kazanacağı Tokyo’nun geleceğini belirliyor…  

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template