♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sinefesto’nun Manifestosu!


Sinema haberciliğine yeni bir soluk ve yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen sinefesto.com, yaklaşık üç ay önce yayın hayatına “Merhaba!” dedi. “Sinema bir Şenliktir!" düşüncesini kendine slogan edinen Sinefesto, genç bir ekip tarafından sinema sevdasıyla yoğrularak hazırlanıyor.

Sinema dünyasından son haberler, festivaller, kısa filmler, röportajlar, sinema ve edebiyat ilişkisi gibi birçok konudan sinemaseverleri güncel olarak haberdar etmek amacıyla yola çıkan Sinefesto, sinema haberciliği ve sinema yazarlığı dünyasında kendine hatırı sayılır bir yer edinmeyi istiyor. Üniversitelerin Sinema-TV bölümlerinde okuyan öğrencilerin de haberlerini ve yazılarını paylaşabileceği bir alan olacak.

Üniversitelerin Sinema-TV kulüpleri için bir fırsat

Önümüzdeki akademik eğitim yılında üniversitelerin Sinema-TV kulüpleriyle birlikte Türkiye’nin en geniş sinema haber ağını kurmayı hedefleyen Sinefesto, ekibine katacağı  gençlerle hem İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük illerden hem de Anadolu’nun diğer illerindeki gelişmelerden okuyucularını haberdar edecek.


Sinemanın her alanına değinilecek

Sinefesto, SineMüzik, Sinebiyat, SineDünya ve SineTV gibi bazı bölümleriyle de sinemanın farklı mecralarına dikkat çekmeyi hedefliyor. Sinemaya emek veren herkesi baç tacı ediyor ve sinemaseverlerle buluşturuyor. Yönetmenler, görüntü yönetmenleri, kurgucular, senaristler, müzisyenler ile yapılan röportajları önümüzdeki günlerde Sinefesto.com’da okuyabileceksiniz.

Heyecanlı genç yazarlar, ustalarla birlikte olacak

Genel Yayın Yönetmenliğini Muhammed Uyar’ın yaptığı Sinefesto’nun yazarları arasında Meryem Genç, Aslı Arıcı, Sevilay Bingöl, Abdurrahman Badeci, Oktay Çelik gibi genç yazarların yanı sıra ünlü oyucu Ali Nuri Türkoğlu’da var. Sinefesto yazar kadrosunu üniversitelerden akademisyenlerle zenginleştirmeyi planlıyor.

Sinefesto genç, hızlı ve yeni; ama dolu dolu geliyor!

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template