♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Berf, Montpellier'de Kısa Film Yarışmasında

Yönetmenliğini Erol Mintaş’ın yaptığı Türkiye-Romanya ortak yapımı kısa film Berf (Kar) Fransa’daki 32. Cinemed Film Festivali (Festival International Cinéma Méditerranéen Montpellier) Kısa Film Yarışması’na seçildi. Mintaş, 22-30 Ekim 2010 tarihlerinde festivalin davetlisi olarak Fransa’da olacak.

Ağrı’nın küçük bir köyünde yaşayan bir anne, oğul ve torunun hikâyesini konu alan filmde ölmeden önceki son isteği “bir avuç kar” olan, oğlunu kaybetmiş bir annenin acısı anlatılıyor.

Yönetmen Erol Mintaş’ın “Anne Oğul Üçlemesi” adlı üçlemenin bol ödüllü ilk filmi olan Butimar’dan sonra gerçekleştirilen Berf’in çekimleri 2009 sonbaharında Doğubeyazıt’ta tamamlanmıştı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen Berf, bugüne kadar yurtdışında aralarında Tangier Mediterranean Film Festivali (Fas) ve 51. Uluslararası Brno Sixteen Kısa Film Festivali de (Çek Cumhuriyeti) bulunan yurtdışı festivallerin yarışma programına seçildi. Filmin Türkiye ilk gösterimi ise bu yılki 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’de Kısa Film Yarışması’nda yapılacak.

BERF KISA KÜNYE
Orijinal Adı: Berf
Türkçe Adı: Kar
Yönetmen-Senaryo: Erol Mintaş
Oyuncular: Hasan Ersü, Güzel Demir, Ayda Yavuz, Ahmet İrğaç
Yapımcılar: Aslı Erdem, Ayşe Buruk, Erol Mintaş
Görüntü Yönetmeni: George Chiper
Sanat Yönetmeni: Metin Çelik
Yardımcı Yapımcı: Alexandru Radu
Türkiye-Romanya, 2010, 20 dk.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template