♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kosmos Nihayet Nisan'da Vizyonda!


Geçtiğimiz ay uluslararası prömiyerini Berlin Film Festivali’nde gerçekleştiren, Türkiye sinemasının önemli yönetmenlerinden Reha Erdem’in beklenen filmi Kosmos Nisan ayında sinemaseverler ile buluşacak.

Antalya Altın Portakal Film festivalinde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü ve Ses Tasarımı dalında Özel Jüri ödülleri alan film, 16 Nisan’da vizyonda olacak.

Yurtdışında dikkatleri üzerine çeken ve övgüler alan film, Berlin Film Festivali’nden sonra Nürnberg Türk-Alman Film Festivalinin açılış filmi olarak gösterilecek ve ardından uluslararası festivallerdeki turuna devam edecek.

Kosmos, sakinlerinin kendini dış dünyaya kapattığı, adeta zamandan ve mekândan soyutladığı bir şehirde,nereden geldiği belli olmayan bir Tanrı misafirinin iyileştirici mucizeleri ile düzene müdahalesi neticesinde ahengin bozulmasını anlatıyor… Kosmos’un kaçarak geldiği bu şehirden yine kaçarak gitmesi arasında ki süre boyunca başından geçenlere tanık oluruz…

Mucizeler yaratan bir hırsızı konu alan filmin başrollerini üstlenen genç oyuncular Sermet Yeşil ve Türkü Turan’a Hakan Altuntaş, Sabahat Doğanyılmaz ve Korel Kubilay eşlik ediyor.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template