♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Hayaller Gerçek Oluyor: Geleceğin Sineması

Hayallerinizi beyazperdede seyretmek ister miydiniz?
İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin sinema bölümlerinde öğrenciyseniz ve kısa filme dönüştürmek istediğiniz bir projeniz varsa “Geleceğin Sineması” sizleri bekliyor.
T. C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı’nın Sinema öğrencilerinin çekecekleri “Kısa Film Projelerine” senaryo aşamasında destek verdiği ve Türkiye’deki tüm İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri öğrencilerine açık olan “Geleceğin Sineması” projesine son katılım tarihi 2 Aralık 2008 olarak belirlendi.
T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün projesi olan ve geçen 4 yılda ilgili üniversitelerin fakülte dekanları ve bölüm başkanları tarafından büyük bir katılımla desteklenen “Geleceğin Sineması” bilindiği gibi ülkemizde, öğrenci filmlerini, proje ve senaryo aşamasında destekleyen ilk ve tek proje.
Geçtiğimiz sene konuyla ilgili 8 üniversitenin daha katılımıyla “Geleceğin Sineması” projesine katılan üniversite sayısı 27 ‘ye çıkmış ve 183 öğrenci projeside destek almak için başvuruda bulunmuştur.
Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek “Geleceğin Sineması”nda Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 projeye bütçe desteği sağlayacak. TÜRSAK Vakfı ise birinci olan projeyi Canon’dan DM-XL 2 model kamera ,ikinci olan projeyi diz üstü bilgisayar ve üçüncü olan projeyi digital fotoğraf makinesi ile ödüllendirecek
T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün bir projesi olan ve 4 yıldır, öğrencilerin yapacakları kısa filmlerine, proje ve senaryo aşamasında destek veren “Geleceğin Sineması”, sinema öğrencilerinin eğitimleri sırasında yaptıkları kısa filmlere destek olmak amacıyla hayata geçiriliyor.
TÜRSAK Vakfı’nın danışmanlığında gerçekleşen “Geleceğin Sineması” devlet ve vakıf üniversitelerinin sinema - iletişim dalında 4 yıllık eğitim veren bölümlerinde okuyan öğrencilerin katılımına açık.
Herhangi bir tema ve tür sınırlamasının olmadığı “Geleceğin Sineması”na öğrenciler 15 dakikayı geçmeyecek imgesel (fiction), deneysel, belgesel, animasyon vb. türde projeleriyle katılabilecekler.
“Geleceğin Sineması”nı diğer projelerden farklılaştıran özelliklerinden biri henüz çekilmemiş, ancak gerçekleştirilecek film projelerine destek vermesi. Bu çerçevede film projelerinin sinopsisini, senaryosunu, film ekibini ,filmi gerçekleştirecek öğrencinin kişisel bilgilerinin yer aldığı formu ve öngörülen ayrıntılı yapım bütçesini içeren proje dosyalarının en geç 2 Aralık 2008 tarihinde TÜRSAK Vakfı’na ulaştırmaları gerekiyor.
Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.tursak.org.tr/ adresinden edinilebilinir.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Yılmaz Cebir
0212 244 52 51/130
TÜRSAK VAKFI
Gazeteci Erol Dernek Sok. 11 / 2 Hanif Han Beyoğlu 34433 İstanbul / Türkiye

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template