♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Profil Kitap’tan Mayıs Yenileri


Profil Kitap Mayıs ayını üç kitapla karşılıyor. Senaryolarına aşina olduğumuz David Koepp’in mitolojik esintilerle donattığı romanı “Aurora” ayın ve yılın en ilgi çekici kitaplarından. Keyifle takip ettiğimiz psikoloji serisinin yenisi “Büyük Duygular” yine zihnimizde şakıyacak kitaplardan. Jordan ve Bryant gibi büyük sporcuların antrenörü Tim S. Grover’ın “Zihinsel ve Fiziksel Üstünlüğün Sırları”nı maddeler halinde işlediği “Durdurulamaz” da kendini geliştirmek isteyenler için başucu kitabı.

Aurora / David Koepp
Gişe rekorları kıran onlarca filmde imzası bulunan ünlü senarist David Koepp’in kaleme aldığı Aurora, dünya üzerindeki tüm elektrik altyapısını tehdit eden devasa bir jeomanyetik fırtınanın yarattığı gerilimi her sayfasında okurlarına hissettiriyor. Roma mitolojisindeki Şafak Tanrıçası Aurora’dan esintilerin yer aldığı bu romanda başkahraman Aubrey Wheeler, suça bulaşmış eski kocasının geride bıraktığı isyankâr bir gençle birlikte hayat mücadelesi vermektedir. Aubrey bu denli çetin bir savaşın içindeyken, uzun süredir bir yabancıdan farksız olan kardeşi Thom ise zenginliği sayesinde, dünyayı sarsan bu krizi, konfor alanını terk etmeden aşmayı planlamaktadır. Fakat yaşanan felaket, iki kardeşin arasındaki karmaşık geçmiş için bir son olmaktan ziyade yeni şeylerin başlangıcı anlamına gelir.

“Harika bir hikâye, elinizden bırakmanız imkânsız.” (Stephen King)

“David Koepp, Aurora ile günümüzün en iyi gerilim yazarlarından biri olarak yerini sağlamlaştırdı.” (New York Times)

“Koepp’in tüm zamanların en başarılı senaristi olmasının bir nedeni var. Çünkü o tüm zamanların en iyi hikâye anlatıcılarından biri. Aurora onun en iyileri arasında!” (Scott Frank, The Queen’s Gambit’in yazarı ve yönetmeni)
Çeviri: Zehra Duran 
Tür: Roman, Distopya
Sayfa Sayısı: 320
Etiket Fiyatı: 275,00 TL


Büyük Duygular * Hiçbir Şey Yolunda Değilken Nasıl İyi Oluruz? / Liz Fosslien ve Mollie West Duffy
Hepimiz büyük ve güçlü duygular yaşarız. Ancak duygu fobisi olan modern zamanların insanı gittikçe zayıflatan belirsizliği arasında, yaşadıklarımız hakkında nasıl konuşacağımızı hatta bunlarla nasıl başa çıkacağımızı genellikle bilemiyoruz. Stresin, tükenmişliğin ve kaygının artması, zamanımızın en acil sorunlarından biri. Bu kitap, yalnızca karmaşık duygularla başa çıkmak için değil, aynı zamanda zor zamanları atlatmayı ve ardından daha da dirençli bir şekilde devam etmeyi öğrenmek için hayati bir rehber. Huzursuz, yorgun ve endişeli hisseden herkese hitap ediyor; gerçekte neler olup bittiğini anlamak, rahatlık bulmak ve geleceğin belirsizliğiyle yüzleşmek için araçlar sunuyor.

Yazarların kişisel hikâyeleriyle ve orijinal çizimlerle zenginleşen her bir bölümde, umutsuzluk ve kıskançlık gibi rahatsız edici bir duyguyu enine boyuna ele alacak; büyük duyguları yönetebilir hâle gelmek için sunulan somut ve uygulanabilir stratejilerle destekleneceksiniz.

• Pişmanlığın yol açtığı müdahaleci düşünce döngüsünü nasıl sonlandırırız ve bunun yerine karar alırken pişmanlığı bir pusula olarak nasıl kullanılırız?

• Öfkemizin arkasında ne olduğunu nasıl belirleriz ve insanları savunmaya sokmadan öfkemizi verimli bir şekilde nasıl iletebiliriz?

• Mükemmel olmaktan uzak hissetsek bile neden mükemmeliyetçilikten muzdaribiz ve öz değerimizi yaptığımız işten nasıl ayırabiliriz?

Büyük Duygular kitabıyla zor duyguların anormal olmadığını, onlardan daha derin ve yeni bir anlayışla çıkabilmenin herkes için mümkün olduğunu fark edeceksiniz.
Çeviri: Ecem Kerimoğlu
Tür: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 296
Etiket Fiyatı: 270,00 TL


Durdurulamaz * Zihinsel ve Fiziksel Üstünlüğün Sırları / Tim S. Grover ve Shari Lesser Wenk
Efsanevi antrenör Tim S. Grover, yirmi yılı aşkın kariyerinde, aralarında Michael Jordan, Kobe Bryant, Dwyane Wade’in de bulunduğu onlarca sporcuyu çalıştırıp hepsini daha da büyük birer isim hâline getirdi.

Artık onun için sırada işin püf noktalarını herkesle paylaşmak ve daha büyük olmaya giden yolda gerekenleri açıklamak var.

Son derece net ve acımasız üslubuyla Grover, elinizdeki kitapta “durdurulamaz” olmayı on üç maddede özetliyor. Sporda, iş dünyasında ve hayatın geri kalan her alanında diğerlerinden ayrışanların, başarılı olanların temel özelliklerini detaylandırıyor. Nasıl içgüdülerinize güvenebileceğiniz, “alana” girebileceğiniz, durumu kontrol edebileceğiniz ve rakibinizin zayıf noktasını bulabileceğiniz Tim Grover’ın kaleminin ardında saklı.

İlham veren hikâyeler barındıran ve en iyilerin iç dünyasına ışık tutan Durdurulamaz, zihinsel ve fiziksel üstünlüğün sırlarını sizlere ulaştırıyor.
Çeviri: Zeynep Kahraman
Tür: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 200,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template