♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlhami Algör’den yeni kitap: Aziz İnsanlık


Özlediğimiz kalemlerden İlhami Algör sürpriz bir kitapla çıkageldi. Bu kez kurgu dışı bir kitapla okuru selamlayan Algör’ün “Okumalar, Değinmeler” alt başlıklı “Aziz İnsanlık”ı İletişim Yayınları etiketiyle raflarda yerini alıyor.

İlhami Algör’ün Aziz İnsanlık adlı kitabı İletişim Yayınları tarafından yayımlanıyor. Algör’ün kitaplardan yola çıkıp bir metnin diğer metinlerle, yazarlarla ve okurlarla kurduğu ilişki üzerine düşünen yazılarının bir araya geldiği bu kitap, düşünceyle gündelik hayat arasındaki alışverişin sanılanın aksine daha kuvvetli olduğunu gösteriyor.

“Herkes hayat dediğimiz, sonraları tarih olan bir süzgeçten geçiyor. Kuşaklar arasında süzgeç farkı var. Acaba yazarın metinleri, tarihsel akışın neresine denk düşüyor, nasıl etkileniyor, düşünüş ve ifade biçimi nerelerden süzülüyor?”

Aziz İnsanlık'ta İlhami Algör'ün kitaplardan yola çıkıp bir metnin diğer metinlerle, yazarlarla ve okurlarla kurduğu ilişki üzerine düşünen yazıları bir araya geliyor. Bu yazılar, politikadan gündelik hayata, sinemadan tarihe geniş bir alana da uzanıyor sıklıkla. Kitapların temas ettiği her şeyle bir ilişki kuruyor. Böylece, düşünceyle gündelik hayat arasındaki alışverişin sanılanın aksine daha kuvvetli olduğunu gösteriyor: Üstelik sıkıcı olmadan, hayatın dışına, teoriye taşmadan, bir ayağını hep sokağın içinde tutarak...

Aziz İnsanlık / İlhami Algör, Bugünün Kitapları, 272 Sayfa, 210 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template