♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Desen Kitap’tan Çocukları çizgi romanla tanıştıran seri!


Desen Kitap’tan güzel haber var. Çocukları çizgi romanın renkli dünyasıyla tanıştıracak yeni seri ''İlk Çizgi Romanım', iki kitapla başlıyor. Tadımlık dosyasından görüldüğü kadarıyla nasıl okunacağına dair bilgiler de mevcut sayfalarda. “Film izliyormuş gibi okumalısın” denmiş ve balonlar da açıklanmış. Şık rehber eşliğinde yeni çizgi roman okurları kazandıracak hayli şık bir seri. Çok güzel iş diyerek pası bültene atayım. 

Okumayı söken çocukları bir adım ileriye götürüp çizgili hikâyeler ile buluşturmak için hazırlanan ''İlk Çizgi Romanım'' serisi, çizgi roman sanatını eğlenceli bir eğitim aracı olarak kullanarak küçük yaştan geleceğin çizgi severlerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Çizgi romanı okul sıralarına taşıyarak çocuklara öncelikle türün ABC'sini öğretmekten başlayan bu özel koleksiyon, kitapların giriş bölümünde paylaştığı yönergeler aracılığıyla, bir çizgi romanın nasıl ''doğru'' okunması gerektiğine yönelik hap bilgiler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda panel, balon, yansıma sözcükler gibi çizgi romanı oluşturan temel unsurları da açıklıyor. Kitaplarda yer alan sözlük, bilmece ve oyun bölümleri ise ayrıca etkin ve etkileşimli bir okuma deneyimi yaşatıyor.

Çizgi severlerin dokuzuncu sanat kültürünü ve geleneğini gelecek kuşaklara aktarabilmeleri adına önemli bir görev üstlenen ''İlk Çizgi Romanım'' serisi, Desen tarafından yayımlanacak yeni kitaplarla seçkisini zenginleştirecek.

İLK ÇİZGİ ROMANIM: YENİ BİR ARKADAŞ
Okulun yenisi olmak...
Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilere kucak açan Birlikte Yaşam Okulu'nda her gün ayrı bir maceradır.

''İlk Çizgi Romanım'' serisinin Yeni Bir Arkadaş isimli kitabında, Birlikte Yaşam Okulu'na Mehmet isminde yeni bir öğrenci gelir. Büyük bir şehirden kasabaya taşınan Mehmet için okulun ilk günü sürprizlerle geçer. Ders sırasında bir anda içeri ayı girer, tavşanlar ortalıkta koşturur, papağan espri yapar... Sıra sebze ekmeye geldiğinde daha önce hiç böyle bir şey yapmadığı için Mehmet biraz çekinir. Ama arkadaşlarının yardımı ve cesaretlendirmesiyle işin hakkını verir. Dahası, ilk günden iki sorun çözerek hem arkadaşlarının hem de öğretmeninin takdirini kazanır.

İlk Çizgi Romanım - Yeni Bir Arkadaş / Mathieu Grousson
Resimleyen: Sibylle Ristroph
Türkçeleştiren: Yağmur Yavaş Aydın
32 sayfa
Satış Fiyatı: 55,00 TL


İLK ÇİZGİ ROMANIM: ALİN FUTBOL OYNUYOR
Kim demiş kızlar futboldan anlamaz diye!
Dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilere kucak açan Birlikte Yaşam Okulu'nda her gün ayrı bir maceradır.

''İlk Çizgi Romanım'' serisinin Alin Futbol Oynuyor isimli kitabında, Birlikte Yaşam Okulu'nda büyük çekişme yaşanır: Erkekler, ''Kızlar futboldan anlamaz,'' deyince Alin ve Duru onlara bunun yanlış olduğunu kanıtlamaya karar verir. Kızlar-erkekler maçı yaparlarken Alin topa bir türlü vuramaz, sonunda da erkekler kazanır. Alin çok üzülür, bir de sınıfta öğretmenin sorduğu soruları bilemeyince, gün onun için daha da kötüleşir. Neyse ki yakın arkadaşı Duru, onun keyfini yerine getirir ve Alin'in bile farkında olmadığı bir sorununu çözer.

İlk Çizgi Romanım - Alin Futbol Oynuyor / Mathieu Grousson
Resimleyen: Sibylle Ristroph
Türkçeleştiren: Yağmur Yavaş Aydın
32 sayfa
Satış Fiyatı: 55,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template