♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Gipi’nin yazdığı/çizdiği, Sebla Kutsal’ın dilimize çevirdiği “Lokal” Karakarga Yayınları’ndan raflarda


Karakarga’dan ayın ikinci güzelliği de geliyor. İtalyan asıllı dünya çizgi roman starı Gipi’nin adını duyurduğu ilk eseri “Lokal” raflarda yerini alıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yayımlanan “Sahte Alkışlarla Olağanüstü Anlar”ın ardından çok beklemediğimize sevindiren bir haber. Film estetiği taşıyan çizgilerine ve anlatımına bayıldığımız Gipi’nin her kitabını merakla bekliyor, herkese de ısrarla tavsiye ediyoruz. Sevinçle pası bültene atma vaktidir.

Canlılığı ve kargaşasıyla, yaşanan anın yoğunluğu ve güzelliğiyle hepimizin hissettiği, paylaştığı, evrensel ve zamansız bir şey; gençlik… Dünyaca ünlü çizer Gipi, çizgi roman sahnesine adım attığı eseri Lokal’de gençliğin bu hallerini minimalist çizgileri ve kendine özgü suluboya renk paletiyle şiirsel bir atmosfer kurarak yansıtıyor. 

Dört müzisyen bir rock grubu kurar. Başarılı olmak için odaklanmaları ve kendilerini adamaları gerekmektedir, bu kendilerini prova yaptıkları yere kilitlemek anlamına gelse bile… Ancak dışarıdaki dünya kapıları zorlamakta, gençleri beklenmedik olaylarla, aile ilişkileriyle ve toplumsal kurallarla baş etmeye zorlamaktadır. Gençler durumla yüzleşmeli, kendi yollarını seçmeli ve her şeye rağmen ilerlemeye devam etmelidir. 

Gipi’nin yazdığı/çizdiği, Sebla Kutsal’ın dilimize çevirdiği Lokal Karakarga Yayınları’ndan çıktı. 

Arka Kapak Yazısı:
İtalyan asıllı dünya çizgi roman starı GIPI, çizgi roman arenasında adından ilk kez söz edilmesine sebep olan LOKAL ile huzurlarınızda.

Çizgi romanı, klasik İtalyan sineması estetiği ve kurgusuyla sunarken, avangard stili bizlere hiç yabancı gelmiyor. Yarattığı karakterler ve karakterlerin birbiriyle interaksiyonu sanatçının çizgi dünyasındaki hacminin sağlaması olarak duruyor.

Lokal / Gipi
Orijinal Adı: Le Local
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Türü: Çizgi Roman
Çevirmen: Sebla Kutsal
Sayfa Sayısı: 120
Etiket Fiyatı: 140 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template