♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Tembel Kedi Josef Piresini Geri İstiyor!

Bay Tilki dizisiyle büyük beğeni toplayan Franziska Biermann’ın yepyeni kitabı Tembel Kedi Josef, hep kitap etiketiyle 17 Şubat’ta raflarda! Tembel ama eğitimli kedi Josef, komşunun köpeğinden ona geçen pireden kurtulmak için türlü maceralar yaşar.

hep kitap, önceki aylarda Franziska Biermann’ın ödüllü Bay Tilki dizisinden iki kitabını okurlarla buluşturdu. Büyük ilgi gören kitaplar, aynı zamanda Radikal Kitap tarafından 2016 yılında yayımlanmış yılın en iyi 20 çocuk kitabı arasında gösterildi.

Franziska Biermann’ın yazıp resimlediği Tembel Kedi Josef, 7 yaş üstü okurlara yepyeni bir macera sunuyor. Tembel ama eğitimli kedi Josef, her gün dakikası dakikasına not ettiği günlük faaliyet planını uygular. İşi başından aşkındır ama kişisel bakımdan spora, eğitimden sağlığa her türlü faaliyeti çok sevdiği kanepenin üstünde gerçekleştirir. Sadece günde bir kez yerinden kalkar ve ona dünyanın sonu gibi gelen arka bahçenin kenarına gidip tuvaletini yapar. Günlerden bir gün, bahçede salyalarını akıtarak oradan oraya koştuğu, futbol oynadığı, durmadan havladığı için sinirini bozan komşunun köpeği Rudi’yle karşılaşır ve çarpışırlar. Kanepesine döndükten sonra uyuklamaya başlayan Josef acıyla uyanır; vücudunun çeşitli yerleri ısırılmaktadır. Evet, Rudi’den Josef’e pire bulaşmıştır. Josef, pireyi başka bir hayvana bulaştırmak için yola koyulur. Çeşitli maceralardan sonra nihayet pireden kurtulmuştur. Evine gelir, sevgili kanepesine kurulur, eski dünyasına döner. Fakat artık bu hareketsiz dünyadan sıkıldığını fark eder. Piresini geri ister.

Süheyla Kaya’nın dilimize çevirdiği Tembel Kedi Josef, 17 Şubat’ta hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alacak.

FRANZISKA BIERMANN HAKKINDA
Franziska Biermann 1970 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Hamburg Meslek Yüksek Okulu'nda iletişim ve resim öğrenimi gördü. Rudiger Stoye'den çocuk kitaplarının resimlenmesi konusunda eğitim aldı. Çocuk ve gençlik kitapları çizeri ve grafiker olarak çalışıyor ve ailesiyle birlikte Hamburg’da yaşıyor.

Tembel Kedi Josef / Franziska Biermann
Orjinal Adı: Der Faule Kater Josef
Çevirmen: Süheyla Kaya
Hep Kitap - Çocuk Kitapları Dizisi
Sayfa Sayısı: 64
19,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template