♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

CNR Mersin Kitap Fuarı, dokuz günde 130 binin üzerinde kitapseveri ağırladı

Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle organize edilen CNR Mersin Kitap Fuarı, açık kaldığı dokuz gün boyunca Mersin ve bölge illerden gelen 130 binin üzerinde kitapseveri ağırladı.

Mersin ve bölgesinin en önemli kültür etkinliği olma hedefiyle gerçekleştirilen 2. CNR Mersin Kitap Fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisi ile tamamlandı. CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi’nde 350 markanın katılımı ile organize edilen fuar, açık kaldığı dokuz gün boyunca 130 binin üzerinde kitapseveri ağırladı. 

Fuarda, Alfa, Altın Kitaplar, Büyükdoğu, Can Yayınları, Edam, Erdem, Ephesus, Epsilon, Metis, Timaş, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası Yayınları, İletişim Yayınları, Pegasus, Pınar, Profil, Semerkand, Yeditepe’nin de aralarında bulunduğu yayınevleri her kesimin zevkine uygun kitapları okuyucuları ile buluşturdu. 

Fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği tarafından, Mersin Valiliği ile Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle organize edildi. CNR Mersin Kitap Fuarı’nda 500’ün üzerinde imza günü, panel ve söyleşi gerçekleşti. 

Fuarda, Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Yılmaz Odabaşı, Vural Savaş, Engin Alan, Fikri Sağlar, Tayfun Talipoğlu, Murathan Mungan gibi sevilen isimlerin imza günleri ve söyleşilerine büyük talep oldu. 

Genç yazarlar fuara damga vurdu
Teması “Akdeniz ve Edebiyat” olan CNR Mersin Kitap Fuarı’nda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanları da oluşturuldu. Fuarda özellikle genç yazarların eserlerine olan ilgi dikkat çekti. Öznur Yıldırım, Filiz Puluç, Koray Yersüren, Zeynep Sey, Büşra Küçük’ün de aralarında bulunduğu genç yazarların sevenleri, fuardan satın aldıkları kitapları imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdular. 

Uluslararası CNR Kitap Fuarı 24 Şubat’ta başlıyor
Uluslararası kimliği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek CNR Kitap Fuarı, yüz binlerce kitapseveri 24 Şubat - 5 Mart 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de ağırlamaya hazırlanıyor. CNR Holding ve Basın Yayın Birliği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği desteğiyle gerçekleştirilecek fuarda 19 ülkeden 600 yayınevi yer alacak. 


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template