♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Starbound Üçlemesi “Parçalanmış Dünyam” İle Sürüyor!

Amie Kaufman ve Meagan Spooner’in yazdıkları nefes kesen bilim kurgu üçlemesi “Starbound” ikinci kitap “Parçalanmış Dünyam” ile sürüyor. Geçen yıl Mayıs ayında dilimizde okurla buluşan ve ilgi gören serinin ikinci kitabı Go! Kitap’tan bu ay içinde çıkıyor.

2013 yılında yayımlanan “These Broken Stars” ile üçlemeyi başlatan ilk kitap, yılın en iyi fantastik romanlarından biri olarak kabul edilerek yıla damgasını vurmuştu. Goodreads’de aldığı yüksek puanla dikkat çeken üçleme, ebedi bir aşk hikayesini konu edinen bilim-kurgu… Genç-Yetişkin kategorisinin önde gelen üçlemesi olarak ünü de hızla yayılıyor. Dizi ya da filme dönüşürse de şaşırtıcı olmaz.

JUBILEE CHASE İLE FLYNN CORMAC’ın hiç tanışmaması gerekiyordu.

Gezegenleri yaşanılır hale getirmek için kurulan terrafom şirketleri daha iyi bir gelecek vaadiyle topladıkları kolonicileri yeni gezegenlere yerleştirerek zengin olmuş, ama Avon gezegenine ilişkin vaatlerini hiçbir zaman yerine getirmemiştir. Flynn zorlu yaşam şartlarına isyan eden kolonicilerin başındaki isimdir.

Yüzbaşı Lee, isyancı kolonicileri kontrol altına almak için Avon gezegenine gönderilen askeri birliğin bir üyesidir ama isyancılardan nefret etmek için bambaşka nedenleri vardır.

Bitmek bilmeyen kanlı bir savaşta üstünlük sağlamaya çalışan Flynn, Yüzbaşı Chase’i kaçırıp rehin alır ama diğer isyancılar onu öldürmek isteyince hayati bir seçim yapar. Tüm gezegeni tehdit eden Cinnet, bataklıkta bir görünüp bir kaybolan gizemli ışıklar, birdenbire ortadan yok olan bir üs, bu iki düşmanı ortak bir savaşın içine çekecek ve ikisi için de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ikinci kitabı Parçalanmış Dünyam, savaşın paramparça ettiği bir dünyada yeşeren bir aşkın hikâyesi…

Eser Adı: Parçalanmış Dünyam
Orijinal Adı: 
Yazar: Amie Kaufman & Meagan Spooner
Çeviren: Ebru Sürmeli
Türü: Roman
Yayınevi: GO!
1. Baskı, Haziran 2016
Sayfa Sayısı: 544
Etiket Fiyatı: 19.00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template