♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Nur İçözü’nden Yeni Öyküler: Denize Küskün

Usta yazar Nur İçözü, bu kez öyküleriyle okurlarının yüreklerine dokunuyor! 

Denize Küskün adlı öykü kitabıyla okurlarıyla buluşan İçözü’nün 2000’lerden bugüne kaleme aldığı öykü ve şiirleri Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.  Güçlü kalemiyle çocukların kalbine dokunan yazar bu kez öyküleriyle yetişkinleri derinden etkileyecek. 

Avuçlarımın izini aradım
Koynunda
Serin kollarına
Uzanıp
Güneşle konuştuğum
Sular
Ne zaman
Terk ettiniz beni

Bazı günler böyle olurdu işte. Ada, sanki eteklerini beline toplayıp bükün dibine yaklaşıverirdi. Sanırsınız iki üç kulaç atımı ötede. Sanırsınız el edince görüverecek karşı kıyıdakiler. Tıpkı onun gittiği gün gibi. Günlerce oturmuştu kıyıda kadın. Sonra bir gün gerçekten de sisleri yara yara yaklaşmıştı koca bir balıkçı teknesi. Tam da evlerinin karşısına gelip demirlemişti.

Yeni Tanışanlar İçin Nur İçözü
1948 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından, Hayat Yayınları yazı işleri ailesine katıldı. Bir süre sonra Doğan Kardeş dergisini yönetmeye başladı. Daha sonra Tay Yayınları’nda, Walt Disney yayın grubuna ait dergilerin yayım çalışmalarında bulundu. Tercüman gazetesi yazı ailesine yazı işleri müdürü olarak katıldı. Bulvar gazetesine kadın ve sağlık konulu sayfalar hazırladı. Emekliye ayrıldıktan sonra, meslek yaşamına Milliyet gazetesi dergi grubunda devam etti. Milliyet Kardeş dergisinin yayın danışmanlığını yaptı. Milliyet ve Radikal gazetelerinde sanat yazıları yazdı. Bazı dergilerde yazı işleri müdürlüğü yaptı.

Denize Küskün / Nur İçözü
Altın Kitaplar - Öykü Dizisi
Mart 2016
160 Sayfa
10 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template