♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Begüm Tarako, '7'nin Kapılarını Roxy'de Aralıyor!

Aralık 2012’de yayınladığı ‘Aklımın Oyunları’ isimli ilk albümünün ardından yepyeni albümü ‘7’ ile müzik yolculuğuna devam eden Begüm Tarako, albümün ilk konseri ile 18 Mayıs Çarşamba akşamı Roxy sahnesinde olacak!

Geçtiğimiz aylarda DMC etiketiyle yayınlanan ‘7’ albümü, her alandaki içeriğin ve içerikteki derinlik duygusunun önemsizleştiği günümüzde, akışın aksine, birkaç yan daldan beslenen zengin bir kurguyla karşımıza çıkıyor. 

Albüm; ‘İnsanın alacası’ ekseninde ilerleyerek, içsel bir arayışı ve hesaplaşmayı irdeleyen ‘7’ yazıdan oluşuyor. Bu yazılardan doğan şarkı sözleri ve bu sözlerin görsel yansımaları olan illüstrasyonlar birer “soundtrack” olma özelliği taşıyor. Post-rock ve indie etkilenimli müzik örgüsüyle, dinleyicisini, şarkıların kişisel anlamlarıyla sarmalayarak kendi hayal dünyasını paylaşmaya davet ediyor.

Yapısıyla farklı bir deneyim sunmayı amaçlayan ‘7’ aynı zamanda, şarkıların yaratım süreçlerini keşfetme olanağı sağlarken, ‘sessiz’ cümlelerin seslerini aktaran bir dinleti niteliğinde.

Prodüktörlüğünü ve proje tasarımını Begüm Tarako’nun üstlendiği albümde; Burak Irmak (analog synthesizer), Bülent Şenkul (elektrik gitar), Kadir Keskin (bas) ve Nedim Ruacan (davul) eşlik ediyor.

Editörlüğünü Serkan Murat Kırıkçı’nın yaptığı ‘7’ nin hikaye kitabının, kapak ve tema illüstrasyon çalışmaları ise Merve Özyılmaz’a ait.

Önümüzdeki günlerde yepyeni klip çalışmasıyla da dikkat çekecek olan ‘7’nin hayal dünyasına kapılıp gitmek için kapılar 18 Mayıs Çarşamba akşamı Roxy’de aralanıyor…

‘7’ albümü / iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album//id1055593069?l=tr
  
Biletler Bileitx’de!  

www.begumtarako.com
facebook.com/BegumTarakoOfficial 
twitter.com/begumtarako   


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template