♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sinema Yıldızları Liseliler İçin KısaKes’iyor!

KısaKes Film Festivali’nin liselilerarası ayağı KısaKes Lisevizyon için bu yıl yine sinema profesyonelleri jüri koltuğunda buluştu. 

2010 yılından bu yana gençlerin işaretledikleri şıklar yerine hayal güçlerini yarıştıran KısaKes Lisevizyon’un bu yıl jüri koltuğunda yönetmen Serdar Akar, oyuncu Şebnem Bozoklu ve Aras Bulut İynemli, oyuncu - tarihçi ve şair Pelin Batu, sinema eleştirmeni Kerem Akça ve Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Savaş Arslan yer alıyor.

Türkiye’de lise okuyan alan tüm öğrencilerin 10 dakikalık kısa filmleri ile katılabildikleri yarışma kazananları Bahçeşehir Üniversitesi’nden lisans eğitimi bursu kazanıyor.

15 Ocak 2016 tarihine kadar www.kisakes.org adresinden başvuruları kabul edecek olan KısaKes, 30 Ocak tarihinde gerçekleştireceği görkemli ödül töreni ile son bulacak.

Geçtiğimiz yıllarda jüri kadrosunda Selçuk Yöntem, Zerrin Tekindor, Yüksel Aksu, Beren Saat, Onur Ünlü, Demet Evgar, Mustafa Altıoklar, Gonca Vuslateri, Sarp Levendoğlu, Mehmet Turgut, Demet Evgar, Özge Özpirinçci, Ahmet Mümtaz Taylan gibi değerli isimlerin yer aldığı festivale 2000’i aşkın kısa film film katıldı.


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template