♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

John Farndon’dan Bir Meydan Okuma Daha: Zeki Olduğunu Hâlâ Düşünüyor Musun?

NTV Yayınları’nın dokuz baskıda 35.000 adet satan “Zeki Olduğunu Düşünüyor musun?” kitabının yazarı John Farndon yeni soru ve cevaplarla karşımızda…

“Zeki Olduğunu Hâlâ Düşünüyor Musun?” kitabında John Farndon okura yeni Cambridge ve Oxford mülakat soruları yöneltiyor. 
• Shakespeare bir asi miydi?
• Wittgenstein her zaman haklı mıdır?
• Bir tenis topu niçin falsolu gider?
• İnsanın neden iki gözü vardır?
• Bir termostat düşünebilir mi?

Adını Cambridge ve Oxford adaylarına bazı mülakatlarda yöneltilen dillere destan zorluktaki bu sorularından birinden alan kitapta yazarın amacı okuru düşündürmek.

Farndon, sanattan politikaya, tarihten bilime kadar farklı alanlarda hazırlanan bu sorularla okurun beyninin en uzak köşelerini keşfetmesini istiyor.

İşte yazarın kendi kaleminden kitabıyla ilgili kısa bir yorum... 

“Zeki Olduğunu Hâlâ Düşünüyor Musun?” Oxford ve Cambridge’e başvuran öğrencilere elbette yardım edebilir ama sadece onlara yönelik değil, Avustralya’dan Anadolu’ya kadar, dünyanın her yerindeki insanları hedefliyor. Her gün nereye gittiğimize, ne yaptığımıza dair zor sorularla karşılaşırız ve yeni cevaplara, yeni düşünme tarzlarına, ‘kalıplar dışında’ düşünmeye gerek duyarız. Kitaptaki soruların insanları yeni baştan düşünmeye, onlara, ‘evet, filan şeyi farklı biçimde yapabiliriz, başka bir yol deneyebiliriz’ dedirtmeye biraz da olsa katkıda bulunmasını umuyorum. Aynı hataları tekrarlamamız gerekmez...”

Yazar: John Farndon   
Çevirmen: Nurettin Elhüseyni
Tür: Bilim, Felsefe, Tarih, Edebiyat, Popüler Kültür 
Yayın Tarihi: Ekim 2015   
Sayfa: 184 syf   
Fiyat:18 TL                             


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template