♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Starbound Üçlemesi GO Kitap’tan Geliyor : Benim Uzak Yıldızım

Amie Kaufman ve Meagan Spooner’in yazdıkları “Starbound” serisi nihayet Türkçe’de… 2013 yılında yayımlanan “These Broken Stars” ile üçlemeyi başlatan ilk kitap, yılın en iyi fantastik romanlarından biri olarak kabul edilerek yıla damgasını vurmuştu. Üçleme tam da yerinden, Go Kitap’tan çıkıyor… Her zamanki gibi harika bir kapakla, Mayıs’ın ikinci haftasında raflarda…

Bizde de çıkması uzun süredir beklenen seri, ara kitap “This Night So Dark” ile etkisini sürdürmüş ve ikinci kitap “This Shattered World” geçtiğimiz Aralık ayında okurlarıyla buluşmuştu. Üçüncü kitap “Their Fractured Light”ın da 1 Aralık’ta çıkması bekleniyor. Goodreads’de aldığı yüksek puanla dikkat çeken üçleme, ebedi bir aşk hikayesini konu edinen bilim-kurgu… Genç-Yetişkin kategorisinin önde gelen üçlemesi olarak ünü de hızla yayılıyor. Dizi ya da filme dönüşürse de şaşırtıcı olmaz.

O gecenin, devasa uzay gemisi İkarus’taki diğer gecelerden hiçbir farkı yoktur. Ta ki o büyük felaket gerçekleşene ve İkarus yakınlardaki bir gezegene düşene dek. Elli bin yolcu kapasiteli gemiden yalnızca iki kişi kurtulmuştur: Evrenin en zengin adamının kızı Lilac LaRoux ve genç bir savaş kahramanı olan Binbaşı Tarver Merendsen.

Binbaşı Merendsen, Lilac gibi kızların insanın başına beladan başka bir şey getirmediklerini uzun zaman önce öğrenmiştir. Lilac da, Tarver’ın kendi iyiliği için, onu kendisinden uzak tutması gerektiğinin farkındadır. Ama ıssızlığın ortasında hayatta kalabilmek için birbirlerine ihtiyaçları vardır. Açlık, soğuk ve vahşi hayvanlara bir de Lilac’ın duyduğu fısıltılar eklenince birbirlerine güvenmekten başka çareleri kalmaz. Ne var ki çok geçmeden, onları birbirlerinin kollarına iten bu trajediden büyük bir aşk doğar. Artık kurtulup kendi gezegenlerinde bir ömür ayrı kalmaktansa düştükleri bu ıssız gezegende birlikte olmayı tercih ederler.

Ama her adımda onları takip eden gizemli fısıltıların ardındaki gerçeği öğrenmeleriyle her şey bir anda değişir. Lilac ile Tarver o gezegenden ayrılsalar bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ilk kitabı, “Benim Uzak Yıldızım”, zaman ve mekân tanımayan sonsuz bir aşkın hikâyesi…

Eser Adı : Benim Uzak Yıldızım
Yazar : Amie Kaufman & Meagan Spooner
Yayınevi : GO!
Türü : Roman
Çeviren : Ebru Sürmeli
Editör : Nurten Hatırnaz 
1. Baskı / Mayıs 2015
Sayfa Sayısı : 520
Etiket Fiyatı : 17.00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template