♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Orhan Kemal, 100. Doğum Günü’nde Pera Palace Hotel Jumeirah’da Anılıyor

Roman ve öyküleriyle çağdaş Türk edebiyatının usta kalemi Orhan Kemal, doğumunun 100. yılında Pera Palace Hotel Jumeirah’da anılıyor. 23 Ekim Perşembe günü saat 15.00’da Orient Bar’da gerçekleşecek etkinlikte, Orhan Kemal’in oğlu yazar Işık Öğütçü katılımcılarla söyleşi gerçekleştirerek üstadın bilinmeyen yönlerini edebiyatseverlerle paylaşacak. 

Yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerle kültür sanat meraklılarının ilgi odağı haline gelen Pera Palace, Türk edebiyatının usta isimlerini ölümsüz kılmaya devam ediyor. Doğumunun 100. Yılında değerli yazar Orhan Kemal’i anmak için çok özel bir etkinlik düzenleyen otel, Orient Bar’da üstadın oğlu, yazar Işık Öğütçü’yü ağırlayacak. Orhan Kemal müzesinin kurucusu da olan, yazarın edebiyat yolculuğunu araştırarak bugüne kadar çok sayıda çalışmaya imza atmış Öğütçü, babası Orhan Kemal’in mücadele dolu hayatını, mahkumiyet günlerini, eserlerini, Nazım Hikmet ile olan yakın ilişkisini ve bilinmeyen tüm yönlerini hem yazar hem de baba kimliğini ele alarak misafirlere aktaracak.

Hanımın Çiftliği, Bereketli Topraklar Üzerinde, 72. Koğuş, Nazım Hikmet’le Üç Buçuk Yıl gibi birbirinden önemli eserlere imza atmış Orhan Kemal’i, 100. doğum yılında bir de oğlu Işık Öğütçü’den dinlemek isteyen herkes 23 Ekim Perşembe günü Orient Bar’a davetli.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template