♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Kendime İyi Bak

Başrollerini, Aslı Tandoğan, Çağdaş Onur Öztürk ve Begüm Birgören’in paylaştığı cesaret ve fedakarlık dolu bir aşk hikâyesi anlatan sıra dışı romantik dram “Kendime İyi Bak”, 11 Nisan’dan itibaren beyazperdede sinema izleyicisiyle buluşacak.

Serhan Arslan ve Ruhi Yapıcı’nın yazıp yönettiği “Kendime İyi Bak” ikilinin ilk sinema filmi. Uzun yıllardır tiyatro sahneleri başta olmak üzere, televizyonda çocuk programları, diziler ve sinema filmiyle hafızalarımızda yer etmiş olan Arslan ile yine oyunculuktan gelen ve aynı zamanda hepimizin yakından takip ettiği pek çok TV dizisi ve sinema filmi için efektler, jenerikler ve fragmanlar hazırlayan Yapıcı, bir kaç yıldır üzerinde çalıştıkları senaryolarını geçtiğimiz yaz hayata geçirmiş... Sinematografik anlatımında kullandıkları flashback geçişleriyle izleyenlere filme ait farklı bir dil vaad ediyorlar. Hollywood’tan gelen görüntü yönetmeni Jeff Dollen’in kareleri ile de filmi zenginleşmişler... 

“Dışarı bi bakın; bahar giderek yaklaşıyor, Aşk mevsimine ilham verecek bir film arıyorsanız, Kendime İyi Bak” sloganıyla izleyiciye seslenen film; Aşkın farklı hallerini, iki kadın ve bir erkeğin etrafında, incelikle ve akıl almaz bir fedakarlıkla dolu bir hikayeyle anlatıyor... Emre ve Yeşim, düğünlerine bir hafta kala yoğun bir hazırlık içerisindedirler. Emre’nin düğün öncesi davetiyeleri vermek için gittiği bir arkadaş toplantısında, eski sevgilisi Begüm'ün tekrar hayatına girip aklını karıştırmaya başlamasıyla Yeşim'le arası açılmaya başlar. Üstelik Begüm bu kez yanında Emre'nin hiç bilmediği sırları ve süprizleri de getirmiştir. Zamanı bu kadar daralırken, aşık olduğu iki kadının arasında kalan Emre'yi hiç tahmin etmeyeceği bir sınav beklemektedir. 

Kamera önünden kamera arkasına geçen iki yeni yönetmen hayli iddialı... Sürekli yapılan gerçekçilik vurgusu, görsel zenginlik, farklı bir dil yaratma vaatleri az buz iş değil... Lakin fragmanda bunların izlerini görmek mümkün değil... Daha çok sıradan bir dizinin fragmanını andıran iki dakikaya bakılırsa, vaatleri karşılayacak gibi durmuyor... Merakımız cezbetmedi ama yeniliğine binaen bir göz atma niyetimiz var...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template