♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Süper İncir

“Hayde Bree Efeler!” sloganıyla vizyon gün sayan ege komedisi “Süper İncir” 26 Temmuz’da gösterime giriyor... “Hayde Efem” adıyla gündeme gelen filmin adı geçtiğimiz aylarda değişmişti... 

İntihar etmeden önce Mısır’dan getirdiği uzmanlara; öldürdüğü platonik aşkı Euterpe ve sonrasında kendi cesedini mumyalatan Seikilos, 2 bin yıl sonra bir çobanın yanlışlıkla mezarını açması sonucu gözlerini bir Ege köyünde açar. Sevgilisi Euterpe’yi mezarında bulamayınca onu aramaya koyulan Seikilos, efe dedesinin kahramanlık hikâyelerinin etkisi altında kalan ve süper kahraman olma hayalleriyle kendisini ispatlamaya çalışan Mustafa adlı genç ile köyün kızlarından Hatice için mücadeleye girişir.

Kerem Sarı’nın yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Hasan Aşıcı, Volkan Baş, Coşkun Kemer, Gülnihal Demir yer alıyor... Çıkış noktası internette fenomen olan Kuru incir reklamı olan film, Aydın ağzıyla yörenin oyuncularıyla komedi sunuyor... Çekim aşamasında mumyalı ilk fantastik film ibaresiyle konuşulan “Süper İncir”, Aydın’da yapılan gösterimlerde de beğenilmişti... “Dondurmam Gaymak” ile başlayan ege yöresine ilginin şimdilik son örneği, efelik yürektedir diyor ez cümle... Fragmandan görünen skeçler havasında giden filmin, yöre halkının bilinen reaksiyonlarından güldürü çıkarmaya çalıştığı... Hitap ettiği tribün belli, nabza dağıtılacak şerbetler de mevcut... Sizi bilmem ama komedide bu tür yöresel geyikleri çok sevmiyor, tercih etmiyorum... İnsana ve farklılıklara gülmek hele de şu dönemde, hayli zorken, internet fenomeni denen tuhaflıklardan sinemaya yürünmesi de kolaycılık oluyor biraz sanki... Vizyona girişi de hayli şanssız bir tarih olunca, istenen etkiyi de yaratamayacak gibi... Kopya sayısı henüz belli olmayan filmi meraklılarına havale ediyor, biz pas geçiyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template