♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: 10 Regole Per Fare Innamore / Aşkın 10 Kuralı

Aşkın kurallarını yeniden yazmaya soyunan İtalyan işi “10 Regole Per Fare Innamore”, “Aşkın 10 Kuralı” adıyla 26 Temmuz’da gösterime giriyor...

Bir kozmetik cerrahı olan Renato, kadınları baştan çıkarma konusunda oldukça başarılıdır. Üniversite öğrencisi olan oğlu Marco ise tam tersidir. Son derece içine kapanık ve çekingen bir karaktere sahip olan Marco, kadınlar konusunda doğuştan şanssız olan bir gençtir. Stefania isimli güzel bir genç kadına aşık olduğunda, babası Renato işi devralır. Renato, oğluna yardım ederek sevdiği kızı kazanmasını sağlayacaktır. Bunu başarmak için Marco nun yapması gereken tek şey ise babasının yazdığı 10 Emiri harfiyen yerine getirmektir. Renato nun yazdığı 10 Emir, herhangi bir kadının kalbini kazanmak için yapılması gereken 10 işlemden bahsetmektedir. Ancak sonuçlar hiç beklenildiği gibi olmayacaktır.

Dört kişilik bir senaryo ekibinin kotardığı ve Cristiano Bortone’nin yönettiği film, 16 Mart’ta ülkesinde gösterime girmiş ve fazla dikkat çekmemiş bir yapım olarak görünüyor... Ülkesi dışında ilk kez gösterime giriyor olması da hayli ilginç... İtalyan romantik komedilerine ilgi göstereceğimizi düşünen dağıtımcılar 25 kopyayla yaz boşluğunu doldurmayı umuyor belli ki... Kısa filmler ve tv dökümanterleri arasında dördüncü uzun metrajını çeken Bortone, 2006 yapımı “Rosso come il cielo” ile tanıdığımız bir isim... Çocukların yaratıcıklarına dair çarpıcı hikayesiyle ödül avcısına dönüşmüş ve 15 ödülle yıla damgasını vurmuştu... Anlaşılan yönetmen daha hafif bir film tercih etmiş ve klişe bir yapımla dönüş yapmış... Guglielmo Scilla, Enrika Pintore, Giulio Berruti, Piero Cardano ve Cinzia Mascoli’den oluşan oyuncu kadrosu tanıdığımız isimleri barındırmayınca bize fragmanı değerlendirmek kalıyor... Tipik bir gençlik romantik komedisi, hafta sonu öğleden sonrasında tv’de sinema kuşağı adayı... Akdeniz kanı işin içinde olunca belki çekici gelebilir ama ülkesinde de pek iyi eleştiriler alamayan film, sadece türün aşırı meraklılarına hitap ediyor...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template