♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: The Heat / Ateşli Aynasızlar

Dünya üzerinde yan yana bile gelmemesi gereken iki kişi aynı görevde çalışmak, hatta takım olmak zorunda kalırlarsa? İki zıt karakterin birlikte çalışmak zorunda olduğu polisiyelerin kadın versiyonu “The Heat”, “Ateşli Aynasızlar” adıyla 9 Ağustos’ta gösterime giriyor...

Senaryosunu “Parks and Recreation” ekibinden Katie Dippold’un yazdığı filmin yönetmeni “Bridesmaids” ile iyi iş çıkaran Paul Feig... Senaryoyu okuyan yönetmen, komedi ve kadın denince aklına gelen ilk ismi filmde bir araya getirmiş: Sandra Bullock ve Melissa McCarthy... İkiliye Demian Bichir, Marlon Wayans ve Michael Rapaport eşlik ediyor...

FBI Ajanı Sarah Ashburn (Bullock) ve Boston polisi Shannon Mullins (McCarthy) asla bir araya gelmemesi gereken insanlardır. Fakat bir uyuşturucu baronunu yakalamak için aynı görevde yer almak zorunda kalırlar. Ve macera başlar… Sarah Ashburn bir uyuşturucu baronunu yakalamak için – ve sonunda terfi almak amacıyla! – New York’tan Boston’a gider. Fakat Shannon Mullins FBI’ın kendi bölgesine karışmasını istemediği için, olayların çözülmesi ve terfi hiç de Sarah’nın tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır. Ashburn, çok yetenekli, zeki, hırslı ve dahiyane gözlem yeteneğine sahip olduğunu düşünen, her zaman odadaki en zeki insan olduğuna inanan ve bunu herkesin bilmesini isteyen bir ajandır. Sosyal çevresi, ailesi ya da bir arkadaşı olmayan Ashburn işi konusunda haddinden fazla takıntılıdır. Bu arada Mullins’in de başının tek belası Ashburn değil… Kendi erkek kardeşini (Rapaport) uyuşturucu satıcılığından hapse gönderince, tüm birim ve ailesi tarafından oklar üzerine çevrilir. Ailesi Mullins’in ihanetini kabullenemez ve onu bir numaralı düşmanları ilan ederler. Kardeşinin başını beladan korumak için onu hapse attıran Mullins bir de ailesine kendisini açıklamakla boğuşmaktadır.

“Ashburn’ün FBI ajanı olarak sağladığı başarı, işine olan sevgisi ve çevresiyle sıfır ilişki içinde olmasıyla orantılı. FBI’da saygı duyulan fakat hiçbir zaman takım arkadaşı olamayan soğuk bir kadın. Ağzını her açtığında çevresindeki insanlar üzerinde kasırga etkisi yaratıyor.” diyor Sandra Bullock. 

Melissa McCarthy canlandırdığı Mullins karakteri için “Havlayan köpek ısırmaz sözü Mullins için söylenmiş. Boston sokaklarında büyüyen Mullins suçun nereden geleceğini kestirebilecek kadar zeki. Farklı bir tarzı olan polis ve kesinlikle Ashburn yang’se Mullins onun yin’idir.” diyor. 

Yönetmen Paul Feig: “Ashburn insanların beynine girmeye çalışırken, Mullins beyinlerini ezmeyi tercih ediyor. Tabii ki buna şaşırmıyorum, çünkü Ashburn büyük bir davayı çözüp terfi alma derdindeyken, Mullins Ashburn’un bölgesinden gitmesi için her şeyi yapmaya hazır. Ashburn ise yeni ortağı ve baş belası Mullins’in sokakları ezbere bildiğini ve bu durumun ona fayda sağlayabileceğini anlıyor. Tamamen birbirine ters bu iki karakter çekimlerde bile bizi kahkahalara boğdu. İzleyenler de bu zıtlığa çok gülecek.” diyor. 

“Şaka gibi geliyor fakat Ateşli Aynasızlar gerçekten bir aşk hikayesine döndü. Mullins ve Ashburn birbirlerinden nefret eden iki insanken, geçmişlerini unutup birlikte çalışmaktan son derece keyif alır hale geliyorlar. Zamanla birbirlerini tamamlayan bile başlıyorlar!” diyor. McCarthy. 

Macera, nefret ve kahkaha dolu anların sonrasında, efsane ikili birbirlerinde hiç kimsenin tahmin dahi edemeyeceği ortak noktalar bulurlar. “Ateşli Aynasızlar” izleyenleri “kahkahaya ve aksiyona” davet ediyor. 

Amerika’da 28 Haziran’da gösterime giren film, izleyiciden olumlu not alarak özellikle gençlerin kalbini fethetmiş durumda... Daha açılış haftasında neredeyse bütçesini çıkarmış ve gişede de yaz sezonunun en çok kar edenlerinden biri konumuna doğru ilerliyor... Tüm bunların getirisi olarak devam filmi dedikoduları da yayılmaya başladı... Fragmandan göründüğü kadarıyla ikilimiz hayli uyumlu ve özellikle McCarthy döktürüyor... Vadettiği eğlenceli 117 dakikayı yerine getirecekmiş gibi görünüyor... Çok fazla beklentimiz olmasa da, bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template