♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: A Glimpse Inside The Mind of Charles Swan III / Erkek Aklı

İstanbul Film Festivali’nde büyük beğeni ile izlenen “A Glimpse Inside The Mind of Charles Swan III”, “Erkek Aklı” adıyla 31 Mayıs’ta Beyoğlu Cinemaximum (Fitaş) Sineması’nda gösterime giriyor.

Kadrosu ve afişleriyle dikkat çeken film, ilk gösterimini geçtiğimiz yıl Roma Film Festivalinde yapmış ve beğeniyle karşılanmıştı. Efsane yönetmen Francis Ford Coppola’nın oğlu Roman Coppola tarafından yönetilen film, Baba 1 ve 2’de çocuk oyuncu olarak görünen yönetmenin ikinci uzun metraj deneyimi... 2001 yapımı “CQ” ile ilk uzun metrajında vasatı aşan Coppola, “Moonrise Kingdom”un senaristi olarak ödül ve adaylıklar kazanmıştı. 12 yıl sonra yeniden yönetmen koltuğuna oturan Coppola, Wes Anderson dünyasına yakınlığıyla dikkat çekiyor. İki filmlik dirsek teması şüphesiz etkili... Oyuncu kadrosu da hayli iyi: Charlie Sheen, Jason Schwartzman, Bill Murray ve Patricia Arquette... 

Şöhret, para ve karizma başarılı grafiker Charles'a görünürde mükemmel bir hayat sunmuştur. Ne var ki hayatının aşkı birdenbire onu terk edince hayatı darmadağın olur ve şüphe, kafa karışıklığı ve derin düşüncelerle dolu bir girdaba sürüklenir. Sadık dostlarının yardımıyla zor da olsa kendisiyle yüzleşmeye çalışır. Kaybedilmiş aşklar, dostluk ve intikam hayalleriyle işlenmiş bu hınzır komedi izleyicilere şu soruyu yöneltiyor: İnsan birini aynı anda hem sevip hem de ondan nefret edebilir mi?

İstanbul Film Festivali’nde rüştünü ispat eden ve seyirciden onay alan film, tek sinemada da olsa gösterime giriyor... İsabetli karar ama keşke kopya sayısı daha fazla olabilse ve film anadolu sinemalarında da gösterime girip, izleyicilere tek filmlik festival havası soluma şansı verebilseydi... Deli işi olduğu fragmanından belli, üzerine fazla birşey demeye gerek yok... Festivalde kaçırdıysanız, bu kez ıskalamayın... İstanbul dışındaki izleyicilerse her zamanki gibi ev sinemasına müracaat etmeli... Ne de olsa böyle orjinal hikayeler çok fazla gelmiyor...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template