♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Baggage Claim

Siyahi kanadın popüler isimlerinden David E. Talbert’in yeni filmi Baggage Claim’in ilk fragmanı ve afişi yayınlandı. 

Bay doğruyu arayan kadının macerasını anlatan film, bizde pek tanınmasa da ülkesinde çok yönlü kişiliğiyle bilinen Talbert’in yeni komedisi olarak merakla bekleniyor... Talbert’in kendi romanından uyarladığı film, yönetmenin onikinci uzun metrajı ama sinemalarda gösterime girmek üzere dağıtım şansı bulan üçüncü filmi... 1997 yapımı “A Woman Like That” ile ödüllü bir çıkış yapan Talbert, bizde bilinen tek filmi 2008 yapımı “First Sunday”e kadar video piyasasına çalışmıştı. Klişelerle dolu vasat filmlerden sonra, “Baggage Claim”in dağıtım şansı bulmasına şaşırmamak elde değil... Oyuncu kadrosunun bunda payı olduğu muhakkak... Paula Patton bay doğruyu, en yakın gay arkadaş rolündeki Adam Brody ile ararken, onlara Derek Luke, Taye Diggs, Jill Scott, Boris Kodjoe, Trey Songz, Tia Mowry, LaLa Anthony ve Djimon Hounsou eşlik ediyor...

En küçük kız kardeşinin düğününden önce nişanlanmayı kafaya takan hostesimiz Montana Moore’un (Paula Patton) Bay Doğru’yu bulmak için yalnızca otuz günü vardır. Çalıştığı hava yolu şirketinin bağlantılarını kullanarak kazara karşılaşmış gibi davranıp eski erkek arkadaşları arasında hızla uygun adaylar değerlendirmeye başlar. Havada otuz bin milden fazla yol kat ederek sayısız gülünç karşılaşma yaşar. Tüm bu süre zarfında kusursuz damat adayını aramaktadır.

Defalarca izlediğimiz tipik romantik komedi formülü yeniden karşımızda... Paula Patton’ın cazibesine yaslanıyor tamam ama o da bir yere kadar... Elde daha orjinal bir fikir olabilse keşke... Yönetmenin vasat filmografisiyle örtüşen oyuncu kadrosu ve sıradan fragmanıyla “Baggage Claim” tam bir zaman kaybı gibi görünüyor... Amerika’da 23 Eylül’de gösterime girecek filmle, ülkemizde direk ev sinemasında karşılaşacağımızı söylemek için falcı olmaya gerek yok... Salt romantik komedi tutkunları dışında kimsenin ilgisini çekmeyeceği de ortada...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template