♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Hazine Avcısının Maceraları 3D / Tad, the Lost Explorer

Gişe rekorları kıran ve son yılların en kaliteli animasyonlarından biri olarak gösterilen Hazine Avcısının Maceraları, eğlence dolu hikayesiyle hem çocukları hem yetişkinleri maceraya davet ediyor. En yenilikçi ve modern 3D teknikleriyle çekilen film, birbirinden renkli karakterleri ve sürükleyici hikayesiyle dikkat çekiyor. 17 Şubat 2013’te verilen Goya Ödülleri’nde En İyi Animasyon, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Yeni Yönetmen olmak üzere tam 3 ödül kazanan film, ülkemizde Kuzey Güney’in yıldızı Buğra Gülsoy’un seslendirmesiyle ve 3D seçeneğiyle 15 Mart’ta vizyona giriyor.

Filmin konusu şöyle;
Tad, aynen kahramanı Max Mordon gibi ünlü bir arkeolog ve hazine avcısıdır…rüyalarında tabii! Gerçekte ise Tad Şikago’da çalışan bir inşaat işçisidir. Çocukluğundan beri en büyük hayali hazine peşinde koşan bir kahraman olmaktır. Nihayet bir gün şans ona güler ve bir dizi yanlış anlaşılmalar sonucunda, Tad kendini Peru’daki Kayıp Şehir’i bulmak için yola çıkacak olan bir profesörün yerine geçmiş olarak bulur. Profesörün güzeller güzeli kızı Sara da bu macerada ona eşlik edecektir.  Sonunda hayalleri gerçek olan Tad’e bu görevde çok özel bir grup kahraman yardım eder: Tropik kuş Belzoni ve çılgın köpek Jeff.  Acaba mumyalar, ateş topları, vahşi hayvanlar ve kötü adamlarla dolu bu tehlikeli macerada Tad ve arkadaşları Kayıp Şehir’i kurtarabilecekler midir?

Yedi kişilik senaryo ekibi tarafından yazılan filmin yönetmeni Enrique Gato, iki kısa anmiasyondan sonra ilk uzun metrajında... Gato, 2006 ve 2007’de iki kısa Tadeo Jones filminin yönetmeni aynı zamanda... Ortada altı yıllık bir emek var... Kısa filmleri ödül kazanmış ve bunun üzerine uzun metraja dönüşmüş... Onun da sonucu yeni ödüller olmuş... 90 dakikalık İspanyol animesi, gayet eğlenceli görünüyor... İçinizdeki çocuğa hayal etmekten vazgeçme demeyi bekliyor...  Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template