♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

ilk Bakış: The Last Stand / Geçit Yok

Geçen yıl “Şeytanı Gördüm” ile bizi bizden alan Ji-Woon Kim’in Amerika çıkarması “The Last Stand”den ilk afiş ve fragman yayınlandı.

Valilikten kürkçü dükkanına dönüş yapan Arnold Schwarzenegger'e Peter Stormare, Zach Gilford, Jaimie Alexander, Rodrigo Santoro, Eduardo Noriega, Forest Whitaker ve Luis Guzman’ın eşlik ettiği film bolca aksiyon içeriyor. Yönetmen zaten iyi, kadroda iyi gözüküyor. 

Baştan savma bir operasyon sonrasında LAPD’den istifa edip, kendini küçük olaylara adayan Şerif Owens’ın hikayesini izleyeceğiz. Sommerton Junction adlı sakin sınır kasabasında, uyuşturucu baronunun sınırı geçmek üzere hızlı geçişine müsaade etmeyecek olan şerif, deneyimsiz ekibine rağmen kanunu ve vatandaşları korumak için silahını ateşlemekte tereddüt etmeyecek…

ABD'de 18 Ocak 2013’te gösterime girecek olan filmi, ülkemizde ise 15 Mart 2013 tarihinde ağırlayacağız…

Güncelleme: 17 Mart
Filmin "Geçit Yok" adıyla, 19 Nisan'da vizyona gireceği açıklandı.

Resmi sinopsis ve türkçe altyazılı fragmanda yayınlandı...

Aksiyon filmlerinin ikonu, Arnold Schwarzenegger’in sinemaya dönüşünü ne zamandır dört gözle bekliyorduk ve usta oyuncuyu, nihayet Kore’li yönetmen Kim Jee-woon’un, A.B.D’deki ilk yönetmenlik çalışması ve son derece çarpıcı bir film olan THE LAST STAND’de izleyebileceğiz.

Şerif Ray Owens (Schwarzenegger), Los Angeles Polis Departmanı’nda narkotik şubesinde çalışırken yapılan operasyonda işler ters gider ve Şerif bu olaydan sonra derin bir vicdan azabı çekmeye başlar. O acıyla, Los Angeles’ı terk edip kendini, Sommerton Junction adındaki küçük ve sakin bir sınır kasabasında, artık ne kadar suç işlenirse, o kadar suçu önlemeye adar. Ancak, günün birinde, batı yarıküresinin en azılı, en çok aranan uyuşturucu kartelinin lideri Gabriel Cortez (Eduardo Noriega), FBI’ın hükümlüleri taşıdığı bir konvoydan, son derece tehlikeli ama bir o kadar da muhteşem bir planla kaçacak ve Şerif Owens’ın yaşadığı huzurlu günler böylece sona erecektir.

Soğukkanlı gangster Burrell’in (Peter Stormare) liderliğindeki kanun nedir bilmeyen bir grup haydutu da arkasına alan Cortez, kendisini saatte 400 kilometre hızla Meksika sınırına götürmekte olan özel yapım bir Corvette ZR1’in içinde yolculuk etmekte, yanıbaşında da bir rehine taşımaktadır. Cortez’in yolu doğruca Summerton Junction kasabasına çıkacaktır. Ajan John Bannister (Forest Whitaker) da dahil olmak üzere, A.B.D.’de ne kadar kolluk kuvveti varsa, tamamı bölgeye akın etmiş, merhamet nedir bilmeyen bu azılı kanun kaçağı sınırdan geçip sonsuza dek ülkyi terk edemesin diye ellerindeki son fırsatı kaçırmamaya çalışacaktır.

Bu olaya karışmayı başta istemeyen, daha sonra da kasabadaki bir avuç kolluk kuvvetinin yetersiz görülmesi nedeniyle oprasyonun dışında tutulan Şerif Owens, önünde sonunda kendi kuvvetlerini harekete geçirecek ve olaya imzasını atacaktır; artık, kağıtların karılma vakti gelmiştir.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template