♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

"Babamın Sesi" Rotterdam Film Festivali'nde

İki Dil Bir Bavul’un yönetmenlerinin yeni filmi Babamın Sesi Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne seçildi. Babamın Sesi 25 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında 41.si düzenlenecek olan festivalin yarışma bölümünde dünya prömiyerini yapacak ve Altın Kaplan Ödülü için yarışacak. 

Maraş Katliamı’ndan etkilenen bir ailenin hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan beraber yaparken, yapımcılığını Özgür Doğan üstleniyor.  Filmin yönetmenlerinden Zeynel Doğan’ın ailesinin hikayesinden yola çıkılarak oluşturulan Babamın Sesi’nin senaryosu Orhan Eskiköy ait. Filmin başrollerinde ise Zeynel Doğan’la beraber annesi Basê Doğan ve eşi Gülizar Doğan yer alıyor. 

Perişan Film’in yapımcılığında gerçekleştirilen filmin görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen, sanat yönetmenliğini Emre Yurtseven ve Meral Efe beraber üstlenirken, kurgusunu da Orhan Eskiköy ve Çiçek Kahraman beraber yaptılar. 

Çekimleri Elbistan ve Diyarbakır’da yapılan film, Türkiye-Almanya-Fransa ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar Platformu'nda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen proje geliştirme desteği ve Melodika tarafından verilen Post Prodüksiyon Destek Ödülü'ne layık görülen Babamın Sesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da yapım desteği aldı.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template