♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Yangın Var Film Ekibi Karadeniz'de!

Murat Saraçoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Yangın Var filminin Karadeniz çekimleri devam ediyor. Rize Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen çekimlerde Rize halkı da rol aldı. Halkın büyük ilgisiyle karşılaşan film ekibi, Rizelilerin konukseverliğinden oldukça memnun kaldı. Rize’deki çekimler, Rize Meydanı’nda, Orta Camii’de, Özel Şar Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Çekimlere, 5 Ağustos’tan itibaren Trabzon Çayırbağı’nda devam edilecek.

Murat Saraçoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Yangın Var filminin Karadeniz çekimleri devam ediyor. Rize Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen çekimlerde Rize halkı da rol aldı. Halkın büyük ilgisiyle karşılaşan film ekibi, Rizelilerin konukseverliğinden oldukça memnun kaldı. Rize’deki çekimler, Rize Meydanı’nda, Orta Camii’de, Özel Şar Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Çekimlere 5 Ağustos’tan itibaren Trabzon Çayırbağı’nda devam edildi.

YOLDA GEÇEN ROMANTİK KOMEDİ

İtfaiye kamyonları bozulan Karadenizli beldeye Diyarbakır kenti bir araç hibe eder. İtfaiyeci Koşman itfaiye kamyonunu teslim almak için hayatında ilk kez Diyarbakır’a ayak basar. Dönüş yolculuğu sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde uzun bir yol ve sıra dışı bir macera vardır. Aşk, hüzün ve kahkaha dolu yolculuk Koşman ve Diyarbakır’dan kendisine katılan Asya’nın bütün hayatını değiştirir. Diyarbakır’dan Trabzon’a itfaiye kamyonunda bir aşk alevlenir.

Çekimleri Diyarbakır, Bingöl, Artvin, Rize ve Trabzon’da yapılan filmin ana sponsoru Diyarbakırlı inşaat şirketi Anadolu Aslanı. Filme ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Eurimages Avrupa Sinema Fonu destek veriyor. Filmin Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor. Türkiye’de çekilmiş en pahalı yol filmi prodüksiyonlarından biri olan Yangın Var’da 1.000’in üzerinde figüran, 100 oyuncu ve 80 kişilik bir yapım ekip çalışıyor.

ÜNLÜ OYUNCULAR SETTE

Başrollerini Osman Sonant ve Nesrin Cavadzade’nin paylaştığı Yangın Var’a Yavuz Bingöl, Erkan Can, Şerif Sezer, Reha Özcan, Metin Yıldız, Hakan Karsak ve Gaffur Uzuner gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor. Filmin başrollerini paylaşan Osman Sonant ve Nesrin Cavadzade, uzun bir süre rollerine hazırlandılar. Osman Sonant, oynadığı Karadenizli Koşman karakteri için Çayırbağlı gerçek bir Karadenizli itfaiyeciden lehçe dersleri, Nesrin Cavadzade de oynadığı Asya karakteri için Kürtçe dersleri aldı.

FİLME DAİR İLGİNÇ NOTLAR
YÖNETMEN MURAT SARAÇOĞLU:
“YOLLAR DAMAR, İTFAİYE AĞRI KESİCİ”

Murat Saraçoğlu için Yangın Var kariyerinde bir dönüm noktası. Filmleri üç milyonun üzerinde seyirciye ulaşan Saraçoğlu, Yangın Var’ın uzun zamandır beklediği film olduğunu belirtiyor: “Ben hiç bir filme bu kadar uzun bir hazırlık döneminden sonra başlamamıştım. Benim de katılımımla defalarca revize edilen senaryo, mekân gezileri, oyuncularla uzun provalar, bir de dünya güzeli Doğu... Anadolu’nun yolları damarlarımızsa, bu itfaiye kamyonu bir ağrı kesici, herkesin umudu. Koşman’ın, hepimizin yangınına buz gibi bir su döküyor. Naif ve sempatik Karadenizli Koşman’la eğitimli ve dünya güzeli Asya’nın yolda alevlenen aşkı, bir yangının külünü savuruyor, hepimize umut veriyor. Tek şaka yapmadan bizi kahkahalara boğacak bu iki genç insanın hikayesi hepimizde küçük de olsa bir iz bırakacak”.


OLAĞANÜSTÜ GÖRÜNTÜLER

Filmin görüntü yönetmeni Sis ve Gece, Eyvah Eyvah, Beynelmilel gibi filmlerden tanıdığımız Gökhan Atılmış. Atılmış bu filmin kariyeri için ayrıcalıklı bir yeri olduğunu düşünüyor. Filmden önce mekânları iki kere gezen Atılmış’a göre, Anadolu’nun Asya’ya bağlandığı 35 mm filme çekeceği görüntüler, hikayeye sıra dışı bir derinlik katıyor. Karadeniz’in yaylaları, Doğu Anadolu’nun bozkırları ve Güneydoğu’nun sıcaklığıyla buluşacak.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template