♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

“Vatan Kanatlarımızın Altında”


Fida Film’in yapımcılığını üstlendiği Anadolu Kartalları filminin Konya, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de gerçekleştirilen çekimleri tamamlandı. Çekimler Ağustos ayının sonunda İstanbul’da devam edecek.

Geçtiğimiz hafta izleyicinin beğenisine sunulan Anadolu Kartalları filminin teaser afişleri büyük ilgi gördü. Bir haftada yaklaşık 50.000 kişinin oy kullandığı dört farklı afiş arasında, “bir savaş pilotunun gözünden takım arkadaşları görülen” dört numaralı afiş bir adım önde gidiyor.

www.anadolukartallarifilm.com resmi internet sitesinden de katılım sağlanabilen afiş oylaması 10 gün daha devam edecek.

Yine Anadolu Kartalları filmi için Martien Heijmen tarafından tasarlanan uçuş peçi de, havacılığın vazgeçilmez unsurlarından.

Tüm dünya havacılığında genel olarak, sol kola ülke bayrağı veya uçulan üsse ait peç takılır. Sağ göğüs üzerinde filo ambleminin yer aldığı peç, sol göğüs üzerinde ise uçuş saatini de belirten pilot brövesi bulunur.  Sağ kola takılan peç ise uçulan hava aracını sembolize eder. Bunun yanısıra; tatbikatlar, özel görevler veya uçuşlar için de üs personeli tarafından peçler tasarlanır.

Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yılında çekilen Anadolu Kartalları filmi için de, film çekimlerinin bir bölümünün yapıldığı Konya 3. Ana Jet Üssü ve Martien Heijmen tarafından film anısına özel bir peç hazırlanmıştır.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template