♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Ninja Assassin'in yapımına başlanıyor!

Rain’in başrol oynadığı filmi James McTeigue yönetiyor!Burbank, CALIFORNIA, 25 Haziran 2008 – James McTeigue’nun (“V for Vendetta”) yöneteceği, senaryosunu Matthew Sand ve J. Michael Straczynski’nin kaleme aldığı “Ninja Assassin”in hazırlıkları başladı. Joel Silver, Grant Hill, Larry Wachowski ve Andy Wachowski’nin yapımcılığını gerçekleştirdiği filmin yönetici yapımcıları ise Thomas Tull, Jon Jashni ve William Fay.
“Ninja Assassin”in ana karakteri Raizo’yu Koreli pop yıldızı Rain (“Speed Racer”); Avrupa Polis Teşkilatı mensubu Mika Coretti’yi Naomie Harris (“Pirates of the Caribbean: At World’s End”); Avrupa Polis Teşkilatı ajanı Ryan Maslow’u Ben Miles (“V for Vendetta”); Ozunu Klanı’nın acımasız liderini dövüş sanatlarının efsanevi ustası Sho Kosugi (“Revenge of the Ninja”); Raizo’nun rakibi Takeshi’yi Rick Yune (“Die Another Day“) canlandırıyor.
Ana çekimler Babelsberg Stüdyoları’nda ve Berlin’in çeşitli yerlerindeki mekanlarda gerçekleştiriliyor.
“Ninja Assassin” dünyanın en ölümcül suikastçilerinden olan Raizo’yu (Rain) konu alıyor. Raizo, çocukken, varlığı bile bir söylence olarak kabul edilen gizli örgüt Ozunu Klanı tarafından sokaklardan alınıp bir ölüm makinesi olmak üzere eğitilmiştir. Arkadaşının klan tarafından acımasızca öldürülmesini bir türlü unutamayan Raizo, örgütten kaçar ve ortadan kaybolur. Şimdi intikamını almak için hazırlık yaparak beklemektedir.
Berlin’de, APT ajanı Mika Coretti (Naomie Harris) birçok siyasi cinayeti Uzak Doğu’daki bir yeraltı örgütüne bağlayan yüklü bir para davasıyla karşılaşır. Amiri Ryan Maslow’un (Ben Miles) emirlerini hiçe sayan Mika, cinayetlerin ardındaki gerçeği öğrenmek için çok gizli dosyaları karıştırmaya başlar. Araştırmaları onu hedef hâline getirir ve Ozunu Klanı onu öldürüp sonsuza dek susturması için Takeshi’nin (Rick Yune) liderliğinde bir suikast ekibi gönderir. Raizo, Mika’yı saldırganların elinden kurtarır, ama Klan’ın, ikisi de ölene dek durmayacağını bilmektedir. Kendilerini Avrupa sokaklarında bir kedi-fare oyunun içinde bulan Raizo ve Mika, hayatta kalmayı umuyorlarsa birbirlerine güvenmek ve sonunda ulaşılmaz Ozunu Klanı’nı alt etmek zorundadırlar.
Filmin kamera arkası ekibini oluşturan isimler şöyle: Görüntü yönetiminde Karl Walter Lindenlaub, yapım tasarımında Graham “Grace” Walker, kostüm tasarımında Carlo Poggioli ve kurguda Giancarlo Ganziano. Wachowski kardeşlerin uzun süredir birlikte çalıştığı dublör koordinatörleri Chad Stahelski ve David Leitch de 2. birim yönetmenleri olarak ekipte yer alıyorlar.
“Ninja Assassin” Warner Bros. Pictures’ın Legendary Pictures ve Dark Castle Entertainment işbirliği ile Rocklock Films ve Fünfte Babelsberg Film ortak yapımıdır.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template