♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Seçimlerimizin ardındaki güç ve bu güçle şekillenen hayatlara dair öyküler: Ya Diğer Yoldan Gitseydim?


Şüphesiz, çatallanan yollar misali başka seçenekler de var hayatta. Anlık tercihlerimiz, önceliklerimiz, zorunluluklarımız, tecrübe ya da tecrübesizlikten sızan kararlarımız bir hayat hikâyesi oluşturuyor bizlere... Yaşarken, belki aralarından sadece birini seçmek zorundayız ama hep merak etmiyor muyuz diğerini tercih etseydik ne olurdu diye? 

Adına kader deyin, irade deyin, ne derseniz deyin ama sonu değil yolu sadece bir ölçüde değiştirebildiğimiz bu dünyada illa ki merak edeceğiz “Bu senaryo başka nasıl oynanırdı?” diye. Bu sefer de “Diğer seçenek yaşansaydı” temalı öykülerde buluştuk. Geçmişi taradık, zihnimizin arşivine şöyle bir göz gezdirdik, hikâyelerimizi oluşturduk. 

Bu kitapta MasterCamp Yazarlık Akademisi’nin on ikinci grubunun, 12 ayrı yaşamın, ortak bir platformda ürettikleri, her biri parmak izi kadar kendilerine ait, hepsi çok değerli yazar ve eğitmenlerden alınan derslerle lezzetlendirilmiş öyküler bulacaksınız.

“Ya Diğer Yoldan Gitseydim” Destek Yayınları etiketiyle raflarda…

Arka Kapak Yazısı:
Seçme ikilemi en ağır yük. Bir iyi ile bir kötü arasından seçmek değil zor olan. İki iyi arasından daha iyi olanı seçmek de. Asıl ikilem, iki kötü arasından daha az kötü olanı seçmektir.
Bu ihtimali yazmak da can yakıcıdır.
– Hakan Akdoğan 

Hayatın dönüm noktalarında verdiğimiz kararlar, bizi bambaşka yollara sürükler. Dünyadaki her öykü, alınmayan yolları ve seçilmeyen hayatları bize sunarak okuyucuyu düşünmeye ve sorgulamaya davet eder. Aynen bu kitapta olduğu gibi.
– Uğur Batı 

Dünyanın en eski ve daimi hikâyesidir zamandaki alternatif kırılımlar üzerine hayal kurmak. Yol ayrımındaki sayısız saçaklar üzerine yazılan hikâyeler, bize verdiği kadar size de ilham verecek.
– Hasan Gümen 

Bu kitaptaki her hikâye okuyucuya yaşanmışlıkların ve kaçırılmış fırsatların iç içe geçtiği derin bir düşünce yolculuğu sunuyor. Seçimlerimizin ardındaki güç ve bu güçle şekillenen hayatlar üzerine düşündüren bu kitap, sizi kendi yaşamınızdaki kararları yeniden değerlendirmeye davet ediyor.
– Zuhal Gürçimen 
Zaten gittiğimiz yol hep “diğer yol” değil mi?
– Selda Terek 

Ya Diğer Yoldan Gitseydim? / Zuhal Gürçimen
Eser Alt Başlığı: “Diğer seçenek yaşansaydı” temalı öyküler
Türü: Edebiyat
Yayınevi: Destek Yayınları
Sayfa Sayısı: 176
Fiyatı: 170 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template