♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kristin Roskifte'den Günlük Yaşamdan İlginç Manzaralar: Herkes Her Yerde“Herkesin Öyküsü” ile tanıyıp sevdiğimiz Kristin Roskifte bu kez okuru günlük yaşamdan ilginç manzaralara çağırıyor. “Herkes Her Yerde” Desen Kitap etiketiyle raflarda yerini alıyor. Roskifte’nin mini öykülerinin ne kadar keyifli olduğunun altını çizerek pası bültene atıyorum.

Bütün sınırlara inat, hepimiz her yerdeyiz!
40 dile çevrilen “Herkesin Öyküsü” kitabının yaratıcısı Kristin Roskifte, bu kez Herkes Her Yerde ile yeryüzünün farklı köşelerinde bir araya gelmiş hareket hâlindeki insanların günlük yaşamlarından ilginç manzaralar sunuyor.

''Hayat, sonsuz bir yolculuğa benzer,'' görüşünü destekleyen kurgusuyla seyahat etmenin, gezip görmenin, yaşayarak öğrenmenin insana kattığı artı değerlerin altını çizen kitap; son sayfalarında yer verdiği açıklamalar ve betimlemelerle merak duygusunu da tırmandırıyor.

Ucu açık sorularla örülmüş hareketli hikâyesi ve gözlere şenlik çizimleriyle eğlenceli bir yapbozu andıran bu etkileşimli öykü atlası, yediden yetmişe herkesi kitaptaki gizemleri çözmeye ve kendi okuma yolculuğunu tekrar tekrar yazmaya davet ediyor!

Yörüngede durmadan hareket eden sekiz milyar dünyalıyız. Peki nereye gidiyoruz? 
Birimiz, an itibarıyla yağmur ormanlarında nesli tükenmekte olan bir hayvanla karşı karşıyayken bir diğerimiz Norveç fiyortlarının büyüsüne kapılmış vaziyette. Güney Kutbu'nu görmek için yanıp tutuşanlar ve hatta özgürce uçup istediği yere gidebilen küçük kuşu kıskananlar bile var aramızda!  

Kimimiz hayatının ilk seyahatine çıkmaya hazırlanıyor, kimimiz ise dünyayı yepyeni gözlerle görecek olmanın sabırsızlığını yaşıyor. Ay'a ayak basmayı düşleyen çocuğu ve zaman yolcularını unutmak da olmaz tabii! 

Bir yerden başka bir yere gitmenin arzusuyla onbinlerce yıldır yollardayız. Atların, eşeklerin belki de fillerin sırtında başlayan yolculuğumuzun hızı bugün ses hızıyla yarışıyor olsa da ilk günkü heyecanımız hiç dinmedi. Zaten bilmediğimiz bir yerde, tanımadığınız insanlarla bir araya gelmekten daha keyifli ne var ki şu hayatta?

Lakin, nereye gidersek gidelim, aslında sekiz milyarımız da bütün sınırlara inat aynı yere, birlikte gidiyoruz. Evet, sen de bizden birisin!

Herkes Her Yerde ile şehrin kalabalıklarına gönlünüzce karışabilir, her biri kendi öyküsünün kahramanı olan yeryüzü sakinlerini yakından takip edebilir, farklı yaşamların birbirleriyle nasıl kesiştiğine tanıklık edebilir ve her okuyuşunuzda yepyeni öykücükler keşfedebilirsiniz!

Herkes Her Yerde / Kristin Roskifte
Türkçeleştiren: Ümit Mutlu
Baskı Detayları: mat kuşe kâğıt, renkli baskı, sert kapak, 235x324,2 mm
72 sayfa
Satış Fiyatı: 369,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template