♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Hikmet Hükümenoğlu’yla soğuk bir İstanbul kışında, gerilim ve korku dolu bir yolculuk: Kar Kuyusu


Hikmet Hükümenoğlu’nun 2005 yılında yayımlanan ilk romanı Kar Kuyusu, şimdi Can Yayınları etiketiyle okurla buluşuyor. İstanbul Beyoğlu’nda geçen hikâyesiyle gerilim türünün başarılı örneklerinden olan kitap, okuru soğuk, tekinsiz, karanlık atmosferine çekiyor. 2000’lerin başında Beyoğlu’nun ıssız, gizemli sokaklarında sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

2000’lerin başındaki, ıssız, gizem dolu Beyoğlu sokaklarında bir tura ne dersiniz? Kitaplarıyla 2017 Attila İlhan Roman ve 2023 Yunus Nadi Roman ödüllerine layık görülen Hikmet Hükümenoğlu’nun ilk romanı Kar Kuyusu, okuru gerilimi yüksek bir yolculuğa çıkarıyor. İlk kez 2005’te yayımlanan roman, şimdi Can Yayınları etiketiyle okurla tekrar buluşuyor. 

Buz gibi bir İstanbul kışı. Esrarengiz bir Galata sokağına yeni taşınan bir yabancı, birbirinden garip insanlar, ısınmayan eski binalar, üstü örtülmeyen utançlar, yıllar içinde biriken sırlar ve hiç durmadan yağan kar... Beyoğlu’nda ailesine ait boş dükkânı takıcı olarak işletmeye başlayan kadın kahramanı, üst kat komşusunun ziyarete gelmesiyle başlıyor her şey. Edebiyatseverlerin, “Suçlu kim?” sorusuna yanıt bulmak için elden düşürmeden okuyacağı roman, sonundaki sürprizle de okuru şaşırtıyor.  

Hikmet Hükümenoğlu’nun ilk kitabı olan “Kar Kuyusu”, sonraki yıllarda Körburun’un, Atmaca’nın, Harika Bir Hayat’ın yakaladığı başarının sürpriz olmadığını gösteren, sarsıcı bir gerilim romanı.

Kar Kuyusu / Hikmet Hükümenoğlu
Dizi: Çağdaş 
Tür: Roman 
Yayınevi: Can Yayınları  
Sayfa Sayısı: 288
Fiyatı: 200 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template