♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Bu yıla damgasını vuracak çizgi roman “Beni Böyle mi Görüyorsun?” Karakarga yayınlarından çıktı!


Beklediğimiz gün sonunda geldi. Bağımsız çizgi romanın en önemli yaratıcılarından Jamie Hernandez’in yazıp çizdiği “Beni Böyle mi Görüyorsun?” Karakarga etiketiyle raflarda yerini alıyor. Son 35 yılın en iyi kurgusu olduğu söylenen çizgi romanı okumayı merak ve heyecanla bekliyor ve pası bültene zevkle atıyorum.

Bir daha gerçekten eve dönebilir misiniz?

Bağımsız çizgi roman yaratıcısı dendiğinde akla gelen ilk aile olan Hernandez kardeşlerin Jaime’si yazdığı ve çizdiği “Beni Böyle mi Görüyorsun?” kitabının ana sorusu bu.

Son beş yılın tefrika edilmiş çizgi romanlarını bir araya getiren Beni Böyle mi Görüyorsun? dostluk, yaşlanma ve geçmişin bugünü nasıl gördüğümüzü nasıl şekillendirdiğine dair dokunaklı bir hikâye. Her zaman karakterleri hem fiziksel hem de ruhsal özelliklerini oldukça derinlemesine işlemesiyle bilinen Hernandez'in, Maggie hakkında otuz yıl daha yazmaya devam edebileceğini ve Maggie'nin hem okurlarını hem de yaratıcısını değiştirmeye ve büyülemeye devam edeceğini fark ediyor insan.

Bu yıla damgasını vuracak çizgi roman Beni Böyle mi Görüyorsun? Karakarga yayınlarından çıktı!

Arka Kapak Yazısı:
“Jaime Hernandez, yaşam dediğimiz şeyin içindeki pişmanlıkların, yanlış anlamaların ve beklenmedik mutlulukların birikimini sessizce belgelemeye on yıllarını harcadı. O, Amerika’nın en büyük hikâye anlatıcılarından biridir ve O’na sahip olduğumuz için şanslıyız.”
Joseph Fink (Welcome to Night Vale and Alice Isn’t Dead)

“Jaime, şeytani gülücüklerin ve tatlı kurnazlıkların ustasıdır. Hopey ve Maggie o kadar gerçek ki, hikayelerine nereden dahil olursam olayım sıcaklıklarını, karmaşıklıklarını ve mizahlarını derinlemesine hissedebiliyorum, O’nlar benim en eski, en yakın, birlikteyken gülme krizlerine girdiğimiz en iyi arkadaşlarım gibi hissettiriyorlar.”
Lisa Hanawalt (BoJack Horseman)

“Jaime, çok dilli kültürümüzün ürettiği en yetenekli sanatçılardan biridir.”
John Hodgman (Vacationland and The Areas of My Expertise)

“Jaime’nin eseri, son 35 yılın en iyi kurgusal eserlerinden biridir.”
Neil Gaiman (American Gods)

2016 LA Times Kitap Ödülü kazanan çizgi roman “Aşk Beceriksizleri”nin heyecanla beklenen devamı.
“Beni Böyle Mi Görüyorsun?” adlı kitapta, en yakın arkadaşlar Maggie ve Hopey, sevdiklerini evde bırakarak eski mahallelerinde düzenlenen bir punk-rock buluşmasına katılmak için gönülsüzce bir hafta sonu yolculuğuna çıkarlar. Şimdiki zaman, dostluklarının çok belirleyici aşamalarından biri olan 1979’da yaşanan olaylara bir geri dönüşle ustaca örülmüştür. Gençliğin yenilmezlik sanrısı, gerçekten yaşanmış olan hayatların getirdiği tüm aşk, kalp kırıklığı, pişmanlık ve öz farkındalığı ile ustaca harmanlanmıştır.

Beni Böyle mi Görüyorsun? / Jamie Hernandez
Orijinal Adı: Is This How You See Me
Yayınevi: Kara Karga Yayınları
Türü: Çizgi Roman
Sayfa Sayısı: 96
Fiyatı: 160 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template