♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Özlem Ertan’ın yazdığı Kanatlı Güneş Genç Destek Yayınları’ndan çıktıÖzlem Ertan’ın yazdığı “Bir Hitit Masalı” serisinin ilk kitabı “Kanatlı Güneş” okurla buluştu.

Antik kentleri gezerken hepimiz benzer şeyler düşünürüz: Acaba burada gündelik yaşam nasıldı? İnsanlar nasıl giyinir ne yer ne içerdi? Peki ya bu şehirler tamamen ayakta oldukları dönemlerde nasıl görünürdü?
Annesi bir Hititolog olan Aruna da Yazılıkaya’da gezerken benzer şeyler düşünüyordu. Ta ki zamanda yolculuk yapıp kendini bir anda Hitit Çağı’nda bulana kadar…

Peki, siz de Aruna ile Yazılıkaya’dan çıkıp benzersiz bir maceraya atılmaya ne dersiniz? Sanatı, dini, savaşları, güçlü krallığı ve kralları ile Anadolu’da hüküm sürmüş en önemli uygarlıklardan birini yaratan Hititlerin yaşamına yakından tanık olmak ister misiniz? Aruna’nın zorlu görevinde başına gelenleri heyecanla takip ederken tarihin bu gizemli dönemini de keşfetmeye hazır mısınız?

Özlem Ertan’ın yazdığı Kanatlı Güneş Genç Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:
“Bir Hitit Masalı” serisinin ilk kitabı Kanatlı Güneş, okurlarını zamanlar arasında heyecanlı ve fantastik bir maceraya davet ediyor. Annesiyle birlikte Hititlerin kutsal saydığı Yazılıkaya’yı ziyaret eden Aruna, zamanda yolculuk yapıp Hitit Çağı’na gider. Çok geçmeden Hititlerle bir bağı olduğunu ve Hattuşa’da tamamlaması gereken görevleri bulunduğunu öğrenir. Karanlığa gömülen Hitit diyarında Güneş’in yeniden doğması Aruna’ya bağlıdır. Aruna büyücülerle ve canavarlarla savaşırken Hititleri de yakından tanır. Kanatlı Güneş sadece tarihi ve fantastik bir macera değil, bir kız çocuğunun kendi gücünü keşfedişinin de öyküsü.

Kanatlı Güneş / Özlem Ertan
Eser Alt Başlığı: Bir Hitit Masalı
Yayınevi: Genç Destek Yayınları
Türü: Edebiyat
Sayfa Sayısı: 128
Fiyatı: 100 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template