♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Osman Balcıgil'in yeni kitabı “Kurgu ile Gerçeğin Aşkı” Destek Yayınları etiketiyle raflarda


Yazar Osman Balcıgil “roman okurları ve muhtemel roman yazarları için kaleme aldım” dediği yeni kitabı “Kurgu ile Gerçeğin Aşkı” Destek Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Usta romancı uzun yıllar yaptığı gazetecilik ve televizyonculuk günlerinde başından geçenleri, bu mesleklerin ona kattığı değerleri, gezilerini ve keşiflerini, okuyup izlediklerinden edindiklerini kısacası heybesinde biriktirdiği tüm deneyimleri okura anlatıyor.

Romanlarından hareketle, yazılma süreçlerini öne çıkartarak, deneyim aktarımında bulunmaya çalıştığını ifade eden usta kalem, siyasal akımlara, ideolojilere, tarihe, ekonomiye, toplumsal meselelere nasıl baktığının; içinde yaşadığımız coğrafyayı, ülkemizi daha iyi tanıma, anlama fırsatı bulmuş olmasının romancılığını besleyen faktörler olduğunun altını çiziyor.

Osman Balcıgil’den okuruna adeta bir köprü inşa eden “Kurgu ile Gerçeğin Aşkı”  Destek Yayınları’ndan çıktı…

Arka Kapak Yazısı:
ROMANCI AĞIR İŞÇİDİR...

Bir roman nasıl inşa edilir? Gerçeklikle kurgu, kurguyla gerçeklik nasıl örtüştürülür? Kısaca söylenecek olursa, romancılığın temel sorunları nelerdir?

Romancılık ağır işçiliktir. Roman sadece konudan, gerçek ya da yaratılmış karakterlerden, olaylardan, mekânlardan ibaret değildir.

Tarih, felsefe, sosyoloji, psikoloji boyutları da olan devasa bir iştir.

Roman matematiktir, geometridir, mimarlıktır.

Beyin cerrahlığı ve kuyumculuktur…

Diplomasız bir meslekmiş gibi görünmesine aldanmayın. Dört yıl değil kırk yıl dirsek çürütmeyi, dört değil dört yüz kapıdan geçmeyi gerektirir.

Ela Gözlü Pars Celile, Yeşil Mürekkep, İpek Sabahlık, Nefesi Tutku Olan Kadın Afife Jale gibi çok satan romanların yazarı Osman Balcıgil, Kurgu ile Gerçeğin Aşkı’nda, müzmin okuyucular ve muhtemel yazarlara “mesleğinin sırları”nı anlatıyor, yollar açıyor, kapılar aralıyor.

Balcıgil’in kendi kitaplarından hareketle yazdığı Kurgu ile Gerçeğin Aşkı’nı ilgiyle okuyacaksınız.

Kurgu ile Gerçeğin Aşkı / Osman Balcıgil
Türü: Kişisel Gelişim
Yayınevi: Deneme
Sayfa Sayısı: 224
Fiyatı: 200 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template