♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Milli Takım Antrenörü Furkan Derbazlar'ın yazdığı "Hareketin Felsefesi" Genç Destek Yayınları’ndan raflarda


Hayatımıza hareket katmak yalnızca sağlığımız için değil, özgüvenimiz için de son derece önemlidir. Üstelik bu kattığımız hareket bize ummadığımız kapılar açabilir, yaşamımızı geri dönülmez şekilde değiştirebilir. Dünyaca ünlü sporcuların yaşam öykülerinde bunun örneklerine sıkça rastlarız. Bu hikâyelerin derinine indiğimizde ise yaşamın içindeki gerçek kahramanların farkına varırız. Bu gerçek kahramanların sadece bireysel başarıya ulaşmaya değil, başkalarına yardım etmeye ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye de çabaladığını görürüz. Hareketin Felsefesi’nde bu kahramanların gerçek hikâyelerini okuyacaksınız.

Hareketin Felsefesi, çocukların ve gençlerin sporla tanışmalarına, sporla olan ilişkilerini dönüştürmelerine ve potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olacak bir kitap. Onların sağlığını, özgüvenini ve disiplinini geliştirmelerine katkıda bulunurken, aynı zamanda onlara hayatta her şeye ulaşabileceklerine dair ilham verecek yaşanmış hikâyeler de barındırıyor.

Furkan Derbazlar’ın yazdığı Hareketin Felsefesi Genç Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:
 “BANA BİR ÇOCUK KIVILCIM OLARAK GELDİ, ONU BESLEDİM ATEŞ OLDU. ATEŞİ BESLEDİM ALEVE DÖNÜŞTÜ. ALEVİ BESLEDİM KÜKREDİ.” – MIKE TYSON’IN ANTRENÖRÜ CUS D’AMATO

Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun üniversitede halter dersinden kaldığını, Muhammed Ali’nin boksa, çalınan bisikleti yüzünden tanıştığı bir polis memuru sayesinde başladığını, çetelerin yetiştirdiği bir suç makinesi olan Mike Tyson’ın boksa başlamadan önce sabıka kaydının sayfalarca uzunlukta olduğunu biliyor muydunuz?

Boksör, Milli Takım Antrenörü ve Uluslararası Antrenör Furkan Derbazlar, sporun çocuklar ve gençler üzerinde yarattığı mucizevi değişimleri, insan ve toplum üzerindeki muazzam gücünü, karakter gelişimi üzerindeki etkisini ve dünyaya bakış açısında yarattığı geniş açıyı, bu kitabında örneklerle açıklıyor.

Boksu sadece bir spor dalı olarak değil bir hayat görüşü olarak okumaya ve yaratacağı değişimi deneyimlemeye davet ediyoruz sizi.

Hareketin Felsefesi / Furkan Derbazlar
Genç Destek Yayınları
Türü: Araştırma
Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 74 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template