♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Berrak Yurdakul’dan Kendimizin efendisi olabilmek için zihnimize söz geçirmeye: 7 Çeşit Evet


Berrak Yurdakul yeni kitabı "7 Çeşit Evet" ile okurlarını yaşamı anlamlı kılmak adına zorlu bir yolculuğa davet ediyor. Fakat bu yolculukta bizleri yalnız bırakmıyor ve yol boyunca kişinin kendisine, çevresine, doğaya, evrene dair farkındalığını koruyabilmesi için uygulanabilir yöntemler sunuyor. 
Berrak Yurdakul’un yazdığı "7 Çeşit Evet" Destek Yayınları’ndan çıktı.

“Kendimizi yaşamla uyumlu, yaşama saygılı, sevgi dolu, zarif bir varlığa dönüştürme çabası her anımızın anlamlı ve değerli olduğunu bize anımsatma kudretine sahip, asil bir çabadır. Bu çabadan bilgelik doğar, içsel güç doğar, arzuların tatminine veya dış koşulların uygunluğuna muhtaç olmayan kalıcı bir mutluluk doğar.”

Dört bir yanımızdan başka başka uyaranlar tarafından dikkatimizin dağıtıldığı, hızlı, değişken, yorucu ve yazık ki manipülatif bir çağda yaşıyoruz. Durup bir an kendimize dönmeyi, yaşadığımız eşsiz anın tadına varmayı aklımıza bile getiremiyoruz çoğu zaman. Ya geçmişin hayaletleri tarafından kovalanıyoruz ya da belirsiz bir gelecek hayalinin peşinden koşuyoruz. Böylece aslında en önemli olan şeyi kaçırıyoruz: Şimdiki anı. Peki, şimdiki an dediğimiz şey neden bu kadar önemli? 

“Çünkü gerçek olan, şu an her ne oluyorsa yalnızca odur.”

Ancak yaşamın kendisinin geçmiş ya da gelecek uğruna gözümüzü dahi kırpmadan feda ettiğimiz o şimdiki anlardan oluştuğunu anladığımızda kendimize, yaşantımıza, duygularımıza ve düşüncelerimize başka gözlerle bakmaya başlayabiliriz ve bunun yolu da zihnimizi tanımaktan geçiyor.

“Bu çok kısa ve çok kıymetli yaşamımızı anlamlı bir şekilde sürdürmek istiyorsak, zihnimizin nasıl çalıştığından ve içeriğinden haberdar olmak mecburiyetindeyiz. Aksi takdirde bu hayatı kendimizi hiç tanımadan geçireceğiz ve kendini ıskalamak, yaşamın bütününü ıskalamaktır.”

Arka Kapak Yazısı:
ZİHİN İYİ BİR UŞAK AMA BERBAT BİR EFENDİDİR.
Zihninize istediğinizi yaptırabiliyor musunuz? Ona sözünüz geçiyor mu?
Zihniniz size huzur ve güven veriyor mu? İçinde rahat ediyor musunuz?
Zihninizin içi güzel, zarif bir yer mi? Orada vakit geçirmekten hoşlanıyor musunuz?
Zihniniz sizinle işbirliği yapıyor mu?
Zihninizin içinden kötü ve faydasız bir düşünceyi çıkarıp yerine iyi ve faydalı bir düşünce koyabiliyor musunuz?
Zihniniz sizi alıp hiç de gitmek istemediğiniz yerlere götürüyor mu?
Zihninizle sıkı dost musunuz?

Eğer bu yedi sorudan birine veya daha fazlasına hayır dediyseniz, yanıtları evete dönüştürmek için daha fazla beklemeyin. İlk yayımlandığı günden beri Türkiye’nin en çok dinlenen podcastleri arasında yer alan Yedi Çeşit Evet, zihninizin zincirlerinden kurtulmak için bir davet. Eşsiz ve paha biçilmez ömrümüzden bir an daha heba etmeden harekete geçmeye: Evet!

7 Çeşit Evet / Nermin Berrak Yurdakul
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 264
Etiket Fiyatı: 132 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template