♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Tavşan Yılı, 3 kitap bir arada özel baskısıyla Karakarga’da!


Karakarga Yayınları çizgi roman meraklılarını mutlu etmeye devam ediyor. Tian’ın yazdığı/çizdiği Tavşan Yılı, üç kitabı içeren özel baskısıyla raflarda yerini aldı. Merak ve heyecanla bekliyor pası bültene atıyorum.

Phnom Penh, Nisan 1975. 

Kızıl Kmerler başkenti ve iktidarı ele geçirmiştir. Şehirdeki herkes gibi, doğum yapmak üzere olan Lina ve ailesi de Phnom Penh'den kaçmak zorunda kalır. Birdenbire yoksulluk içinde kalan aile Kamboçya kırsalında yollarına devam eder, karmaşa içinde hayatta kalmaya çalışır ve yavaş yavaş bu devrimin ne anlama geldiğine dair bir fikir edinirler. 

Hayatlarının bir daha asla eskisi gibi olmayacağını anlasalar da ülkelerinin tamamının yaşadığı trajediyi hayal etmekten henüz çok uzaktırlar...

Kızıl Kmerlerin iktidarı ele geçirmesinden üç gün sonra Kamboçya'da doğan Tian yazdığı/çizdiği yirminci yüzyılın sonlarında tarihin hala büyük ölçüde bilinmeyen bir bölümünü keşfetmemizi sağlayan, belgesel niteliğinde eşsiz bir eser. 

Tian’ın yazdığı/çizdiği, Sebla Kutsal’ın dilimize çevirdiği Tavşan Yılı, 1, 2 ve 3. kitapları bir arada özel baskısıyla Karakarga Yayınları’ndan çıktı. 

Arka Kapak Yazısı:
-Rakakong’a hoş geldiniz! Burada hepimiz kardeşiz. Bundan böyle sizlerle Angkar ilgilenecek!
-Bunlar Punom Pen’den gelen yeni sığınmacılar.
-Karşılama şaşırtıcı!
-Bence de, haklarında söylenen onca şeyden sonra…

Tavşan Yılı / Tian
Orjianl Adı: L’Année du Lievre
Çevirmen: Sebla Kutsal
Türü: Çizgi Roman
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Sayfa Sayısı: 384
Etiket Fiyatı:  235 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template