♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kutu Yayınları’nın Balkan Kitaplığı “Sadakatsizlik” ile sürüyor


Kutu Yayınları, uzun bir aradan sonra Balkan Kitaplığı dizisine Makedonya'dan bir romanla devam ediyor. 6'dan fazla dile çevirisi yapılan ve bölgede oldukça ses getiren “Sadakatsizlik” raflarda yerini alıyor.
Yirminci yüzyılın başında Makedonya'da geçen Sadakatsizlik, efsanelerden ve tarihten güç alarak âşıkların sıra dışı öyküsünü anlatıyor.

Mena'ya yaptığı evlenme teklifi ailesi tarafından reddedilen Sone, sevgilisine kavuşmak için yeterli parayı toparlamak üzere Amerika'ya gider. Ancak yola çıktıktan birkaç gün sonra Sone, kendisini Yeni Dünya'ya götüren gemide yolcu olarak bulunan başka bir kadının çekimine kapılır. Traykoski'den, sade fakat masalsı bir üslupla, farklı anlatıcıların akıcı anlatımıyla ay, güneş, sadakatsizlik, kalp kırıkları ve kayboluşlar üzerine sürükleyici bir hikâye.

"Traykoski'nin anlattığı hikâyede iyi bir okur birden edebî çağrışımlar denizine düşebilir. Bu kitap, şairane bir üslubun güzelliğiyle ve eski mitlerle efsanelerin haleleriyle sarılmıştır. Sadakatsizlik, okurun ilgisini kesinlikle hak eden bir roman." – Muharem Bazdulj, Politika (Sırbistan)

Deyan Traykoski: 1977’de Prilep, Makedonya doğumlu felsefe profesörü, yazar ve gazeteci. PRO-ZA Balkan adlı Uluslararası Edebiyat Festivalinin kuruculuğunu ve direktörlüğünü yaptı. Aynı zamanda sinema dergisi Kinopis’in yayın kurulunda yer alan yazarın Sadakatsizlik adlı romanı birçok dile çevirilmiştir.

Sadakatsizlik / Deyan Traykoski
Çeviren: M. Alparslan Demir
Dizi Adı: Roman
Sayfa Sayısı: 144
Etiket Fiyatı: 80 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template