♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Talip Emiroğlu'nun yazdığı öykü kitabı Kanlı Ceket, Destek Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı


"İri yarı bir adam olmalı diye düşündü, çünkü epey büyük bir ceketti. Adamın omuzlarını kendi omuzlarında hissetti. 

İkisinin omuzlarının da bu ceketi taşıdığını düşündü. Kendisi ve tanımadığı o ölü adam... Düğmelerini o ölünün parmakları da iliklemişti. Kim bilir kaç kez... "

Eğitimci kimliğiyle tanınan Talip Emiroğlu'nun yazdığı öykü kitabı Kanlı Ceket, Destek Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

36 yıllık bir eğitimci ve bizzat çocukluğun en zorlu yollarından geçmiş biri olarak kendi yaşamından ve eğitim hayatındaki gözlemlerinden esinlenerek kaleme aldığı Kanlı Ceket birbirinden farklı ama aynı yöne incelikle işaret eden 6 öyküden oluşuyor. 

Öykü geleneğimize güçlü bir katkı olan Kanlı Ceket, bir çocuğun gözünden dünyanın nasıl göründüğünü; mücadelenin, korkunun  umudun ve çabanın yansımasıyla ele alıyor.

Arka Kapak Yazısı:
YOKSULLARIN ÇOCUKLUĞU YOKTUR…

“Geçmişin zorlu çocukluk yollarından geçenlerin açtığı bambaşka bir yolda yürüyor yeni nesil artık. Talip Emiroğlu o güç patikaları en önden tırmanmış, yoksulluğun sert yüzüyle erken yaşta tanışmış bir eğitimci. Kendi deneyimlerini bu farklı öykülerle bize aktarırken ne şimdilerin kolaycılığına kaçıp yeni nesli suçluyor, ne de kendi geçmişini saklıyor. Her şeyi olduğu gibi, duru bir dille okurla paylaşıyor. Kuşaklar arası iletişim için edebiyatın köprüsünü kullanmayı seçerek mesleğinin avantajlarını dilimizin kıvraklığına ekliyor ve ortaya bu birbirinden farklı gözükse de aynı noktayı ustaca işaret eden sahici öyküler çıkıyor.”--Gülşah Elikbank

“Talip Emiroğlu öykü geleneğimizin çok sağlam bir yerinde duruyor. Geçmişe yapılan bir çeşit yolculuk... Sorgulamaların gücüyle... En önemlisi de yazarın samimi üslubu. Yaşanmış, bedelleri ödenmiş, içselleştirilmiş bir gerçeklik... Üstelik bir solukta okunuyor.”--Mario Levi

Kanlı Ceket / Talip Emiroğlu
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Edebiyat
136 Sayfa
Fiyatı: 210 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template