♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Bukowski, Letizia Cadonici'nin çizimleri, Francesco Segala'nın parlak renkleriyle Karakarga Yayınları etiketiyle okuruyla buluşuyor.


Ayın en güzel haberlinden biri Karakarga Yayınları’ndan geldi. Edebiyat dünyasının en aykırı kimliklerinden Charles Bukowski’nin biyografik çizgi romanı “Bukowski” Karakarga etiketiyle raflarda yerini aldı.

Charles Bukowski’nin komik biyografisi…

Roman, yazarın baskıcı babası ve ciddi özgüven sorunları olan eziyetli gençliğinden başlar ve farklı işlerle geçirdiği yılların ardından sadece yazarak yaşamasını mümkün kılan yayıncı John Martin ile kırk yaşının üzerinde tanışmasına kadar sürükler bizi.

Michele Botton, olağanüstü bir dehanın samimi portresini, yazarın kendisinin birinci tekil şahıs ağzından, filtresiz, kendine has diliyle anlatır. Bu yüzden  çizgi romanın senaryosu neredeyse Bukowski'nin kendisine aitmiş gibi görünüyor.

Bukowski, Letizia Cadonici'nin çizimleri, Francesco Segala'nın parlak renkleriyle Karakarga Yayınları etiketiyle okuruyla buluşuyor.

Arka Kapak Yazısı:
Ben Bukowski’yim. Charles ya da Hank, hangisini tercih edersen. Evet ben O’yum; yazar, şair, ayyaş, kahpe, ille de bu sırayla değil. Peki ya benim hayatım? Hayatım damlatan bir musluk gibi, hiçbir zaman olması gerektiği gibi işlemeyen… Ben bir avareyim. Birinci sınıf bir pislik olan babamı suçlamak kolay olurdu. Gerçek şu ki kötü bir karakterim var, alkolün dibini buluyorum ve kazandığım tüm parayı yarışlarda yiyorum. Düzgün bir işte dikiş tutturmayı bilmek şöyle dursun, çenemi kapatıp zamanında işe gitmeyi bile beceremiyorum! Daha iyi hissetmek için yazmalıyım. Bir de güzel hatunların yanında olmalıyım… Yine de çoğunlukla fahişeleri çekiyorum. Halâ hayatımı bilmek istiyor musun?

Eser Adı: Bukowski 
Yazar Adı: Michele Botton, Letizia Cadonici, Francesco Segala
Yayınevi: Karakarga Yayınları
Türü: Çizgi Roman
152 Sayfa
Etiket Fiyatı: 210 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template