♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Tuba Küçükaksu’dan Aydınlanma Hikâyesi: Yoldaki Işık Sensin


Her ruh zamanı geldiğinde bedene sığamaz olur, bedenden çıkamadığı için onu da peşinden sürükleyerek bir yola düşer. Bu yol kendini bulma yoludur. Hem fiziksel bir yol kat edilir hem de ruhsal. Yaşam için bir yolculuktur derler ama aslında rüzgara kapılmış yaprak misali sizi oradan oraya savurur durur kendinizi bilmezseniz. Kendini bulma yolculunda ise savruluş yoktur, biliş vardır. Ruh ışığı görür ve takip eder. Kılavuz yürektir artık. Ne engel tanır ne de yorulur. Sadece coşku ve neşeyle ışığa yönelir ve ışığın ta kendisi olur. Şayet gittiğin yerde kendini yalnız ve yabancılaşmış hissediyorsan, hep bir şeylerin eksikliğinden bahsedip adını koyamıyorsan, bir de çekip gidesin varsa senin de zamanın gelmiş demektir. Yürek yolu görmüş, bedene emri vermiştir.

“Aslında sen de bir arayış içindesin ama ya kendine karşı dürüst değilsin ya da yola çıkıp tüm yaşamını ve kendini değiştirecek kadar cesur değilsin.”

Tuba Küçükaksu, Yoldaki Işık Sensin ile işte tam da bu süreci anlatıyor. Kendi hayatından yola çıkarak; zamanın geldiğine dair emareleri nasıl anlayacağınızı, yönünüzü nasıl belirleyeceğinizi, sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Tecrübelerini sizinle paylaşıyor ve size bir aydınlanma hikayesi sunuyor. Tek amacı bu yolculuğa karar vermiş, adımını atmış olanlara rehber olmak.

“Bu kitap bir yolcunun elkitabı. Ne olacağını bilmeden yola çıkan, tek isteği değişim olan bir kulun hikâyesi.”

Tuba Küçükaksu’nun yazdığı Yoldaki Işık Sensin Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:
“Beni bende demen bende değülem
Bir ben vardır bende benden içeru.”
– Yunus Emre

İnsan en çok kendine kör. Görmüyor içindeki hazineyi. Ancak gözün görmediğini gönül biliyor. O yüzden gözünün gördüğü yere değil gönlünü çeken yere gideceksin. Yüreğini dinlemeyi bileceksin.

Gönül burada tek kılavuzundur ve sana mutlaka doğru yolu gösterir. Yapman gereken şey o yolu takip etmek ve yüreğin yolculuğuna çıkmaktır.

“Senin gözün açık, kalbin uyuyor; benim gözüm uyuyor, gönlüme kapı açılmış!” der Mevlana.

Yirmili yaşlarımda işte böyle bir yola baş koydum. Kolombiya’dan Hindistan’a binlerce mil yol kat ettim. Yüreğimin sesini dinledim. Kâh Şamanlarla ayinler yaptım kâh kozmik varlıklardan ilahi dokunuş aldım. Bir gün, bir odada içimdeki karanlığa ilk adımımı attım. Ve asıl yolculuğum o zaman başladı!

Şimdi senin yolculuğun için buradayım. Bu kitabı kendi hayatım üzerinden yolu anlatmak, sana yardım etmek, cesaret vermek için yazdım. Yirmi yıldan fazladır yoldayım ve her gün yeniden ilk günkü kadar heyecanla uyanıyorum güne. Bugün artık sadece yolcu değilim, yola çıkanların da kılavuzluğunu yapıyorum. Ne mutlu bana ki Yaradan bana bu hayatı nasip etti.
Kime hayrım dokunduysa şükürler olsun!

Yoldaki Işık Sensin / Tuba Küçükaksu
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 176
Etiket Fiyatı: 82 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template