♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Ahmet San’ın Türkiye’nin yarım asrına damga vuran hikâyesi: San


Doksanlı yıllarda genç olanların hayatına pek çok iz bırakan anıların yerleşmesine vesile olan adamdır Ahmet San. Hatırlıyorum da o günlerinde. O stadyum konserlerinin ilk duyuruları bile bizi şok etmişti. İnanamamıştık. Biri bizimle dalga mı geçiyor yoksa demiştik. Metallica, Guns N’ Roses, Madonna, Michael Jackson gibi dev isimlerin konserine gidebildik yahu. Gittik ve tadını çıkara çıkara eğlendik. Bugün bize şanslı deniyorsa onun sayesinde. İlk adımı o attı. Şimdi sözü ona bırakma vakti. Ülkenin eğlence sektörüne damga vuran o günler dahil tüm hikayesini anlattığı kitap “San”, namına yakışır şekilde “Hiçbir Şey İmkânsız Değildir” alt başlığıyla Destek Yayınları etiketiyle raflarda. O konserlere gitmiş biri olarak emeklerine teşekkür ederek pası bültene atıyorum.

“Düşünüp, tasarlayıp, yarını beklemeden harekete geçen bir adamın öyküsü…”

Geçmiş güzel günlerden söz ederken hemen herkes şu cümleyi kurar: “Stat konserleri yapılırdı, inanabiliyor musun?” O günleri yaşamamış, görmemiş olan müziksever genç nesil bile dilden dile anlatılarak efsaneleşen bu konser serisini bilir. 90’ların müzik dünyasının altın çağı olarak anılmasında katkısı büyüktür bu konser dizisinin. Peki, eğlence sektörü adına Cumhuriyet tarihindeki en önemli gelişmelerden biri sayılabilecek bu konserlerin mimarı olan Ahmet San bu vizyonu, cesareti ve girişimci ruhu nasıl geliştirdi? Hangi yollardan geçti, kimlerle çalıştı? 

“Bu kitabın sayfalarında, inanan, hayal eden ve o hayalin peşinden tek başına koşarken vazgeçmeyen bir insanın deneyimlerine eşlik edeceksiniz...”

İş yaşamını büyük bölümünü dünya yıldızlarıyla gerçekleştirdiği organizatörlük ile geçiren, yirmi adet eğlence ve gösteri merkezinin yatırımcılığını-işletmeciliğini yapan ve on Türk starının menajerliğini yürüten biri rüya gibi bir hayat mı yaşamıştır dersiniz? Altı yüzden fazla; yerli-yabancı sanatçı, oyuncu, sporcu ve politikacı ile on bine yakın etkinliğe imza atan bir kişi bu ışıltılı yaşamı nasıl bu kadar uzun ve istikrarlı biçimde sürdürebildi? 
Yanıtlar bu kitapta! 

Ahmet San’ın Türkiye’nin yarım asrına damga vuran hikâyesi San – Hiçbir Şey İmkânsız Değildir Destek Yayınları’ndan çıktı. 

Arka Kapak Yazısı:
“AHMET SAN’LI 50 YIL”
Yarım asırdır Türkiye’deki pek çok güzelliğin altında Ahmet San’ın imzası var. Elinizdeki kitap 1973’teki ilk konserden bugüne devam eden baş döndürücü, şaşırtıcı, yer yer neşeli, yer yer hüzünlü yolculuğun hikâyesi...

Ahmet San’ı özellikle “Ne yapabilirim ki?” diye kendi kendini frenleyen gençler okumalı. Okuyunca göreceksiniz ki imkânsız diye bir şey yok.
Ve yapılacak çok şey var.

“İnsanın iki temel gerçeği vardır; doğum ve ölüm. İkisi arasındaki sürede insanlar yaşar, geçip gider. Kimisi nefes kimisi keyif alır. Ahmet ise bu dünyaya yaşamak ve yaşatmak için gelenlerden. Teşekkürler yaşattığın her şey için.” Berna Yılmaz

“Coşkusu bitmez, heyecanı bitmez, enerjisi bitmez... Dilerim hayal gücü hiç tükenmesin; bizim de göğsümüz kabarmaya devam etsin.” Sezen Aksu

“Ahmet ile daha yapacak çok işimiz var.” Jean-Claude Van Damme

“Pop müzik ve Rock’n Roll’un Türkiye’ye yerleşmesinin öncüsü, benim için çok değerli dostum Ahmet San... Güzel işleri yapmaya devam et.” Ahmet Ertegün

“Zarif misafirperverliğini hep takdir ettim.” Bill Clinton

San / Ahmet San
Eser Alt Başlığı: Hiçbir Şey İmkânsız Değildir
Destek Yayınları
Türü: Anı
Sayfa Sayısı: 424
Etiket Fiyatı: 150 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template