♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sally Rooney'den yeni roman: Güzel Dünya, Neredesin?


“Arkadaşlarla Sohbetler” ve “Normal İnsanlar” romanlarıyla edebiyat dünyasında yankı uyandıran Sally Rooney’nin yeni romanı “GüzelDünya, Neredesin?” Can Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Merakla bekliyor ve pası bültene atıyoruz.

Gelecek bu kadar karanlık, umutlar tükenmekteyken güzel bir dünyaya inanmanın bir yolu var mı?

Sally Rooney son romanıyla yeni kuşaklar, günümüz ilişkileri, gelecek kaygısı, yakın arkadaşlık ve yaşama cesareti gibi temaları yine samimi ve yalın bir dille gözler önüne seriyor.

Alice ve Eileen, farklı şehirlerde yaşayan, otuzlarına yaklaşan iki arkadaş. Roman yazarı Alice, flört uygulaması sayesinde bir depo işçisi olan Felix'le tanışıp yakınlaşır. Eileen ise sona eren ilişkisinin yaralarını sarmaya çabalarken bir yandan da çocukluk arkadaşı Simon'ın çekimine kapıldığını hisseder.

Alice ve Eileen ilişkiler, sanat, edebiyat ve günbegün belirsizleşen gelecekleri hakkında yazışırken hem arkadaşlıklarını hem de hayata bakışlarını sorgulamaya başlarlar. Zira aşklarına, kalp kırıklıklarına, günü yaşamaya ve muhabbetlerine tepelerinden ayrılmak bilmeyen bir bulut eşlik eder. Karanlıktan önceki son durak mıdır bu? Güzel bir dünyanın varlığına inanmanın bir yolu var mıdır?

Sally Rooney insan doğasını kavrayışındaki yeteneğini bir kez daha samimi ve yalın bir dille gözler önüne seriyor.

"Güzel Dünya, Neredesin? Rooney'nin şimdiye dek yazdığı en iyi roman. Mizahi ve zeki diyaloglarıyla, birbirleriyle çaresizce bağ kurmaya çalışan karakterleriyle muhteşem bir eser." Brandon Taylor, The New York Times Book Review

"Yazarın yeteneğini gözler önüne seren bir eser. Diyaloglar asla aksamıyor, nesri sayfayı yakıp kül ediyor." Anne Enright, The Guardian

#arkadaşlık #ilişkiler #gelecekkaygısı #sanat #ykuşağı #gençlik #aşk

SALLY ROONEY, 1991'de İrlanda'da doğdu ve Trinity College'dan mezun oldu. İlk romanı Conversations with Friends 2017'de (Arkadaşlarla Sohbetler, Monokl Yayınları, 2019), Normal People 2018'de (Normal İnsanlar, Can Yayınları, 2019) yayımlandı. Normal İnsanlar Hulu ve BBC tarafından diziye aktarıldı. Öykü ve yazıları The Dublin Review, The White Review, The Stinging Fly'da yayımlanmıştır. Halen Dublin'de yaşıyor. 

Güzel Dünya, Neredesin? / Sally Rooney
Çeviri: Emrah Serdan
Dizi: Can Çağdaş
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 328
Fiyat: 72,00 TL          
 


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template